رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت هرمزگان با بیان اینکه صادرات بیش از 61 درصد قیر کشور توسط هرمزگان انجام می‌شود گفت: هرمزگان با سهم تولید 55 درصدی در حوزه قیر، رتبه نخست تولید در کشور را داراست.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  خلیل قاسمی با بیان اینکه صادرات بیش از 61 درصد قیر کشور توسط هرمزگان انجام می‌شود گفت: هرمزگان با سهم تولید 55 درصدی در حوزه قیر، رتبه نخست تولید در کشور را داراست.

وی تعداد واحدهای فعال استان هرمزگان در زمینه تولید قیر را 19 واحد تولیدی عنوان کرد و ادامه داد: طی سال 97 دومیلیون و385هزار تن تولید واقعی توسط این واحدها صورت گرفته است که در مقایسه با مدت مشابه سال 96  9 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت هرمزگان در ادامه میزان صادرات این محصول را در سال گذشته رابیش از دومیلیون تن اعلام کرد و گفت: ارزش این محصول صادراتی، 700 میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 20درصد در ارزش دلاری، رشد داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، عنوان داشت: بیش از 61 درصد از صادرات قیر کشور توسط استان هرمزگان انجام می‌شود که این میزان6 درصد کل صادرات قیر در د نیاست.