موج گزارش می دهد؛

کلنگ احداث سد مخملکوه خرم آباد، افزایش حجم تخصیصی آب از 206 میلیون به یک میلیارد و 137 میلیون متر مکعب و برداشت 200 میلیون متر مکعب از سد سیمره، دستاورد جلسه مشترک وزیر نیرو با مقامات لرستان بود.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، در جلسه مشترک وزیر نیرو با سید موسی خادمی استاندار و رئیس و اعضای مجمع نمایندگان لرستان مصوب شد تا رضا اردکانیان در پایان ماه مبارک رمضان برای کلنگ زنی سد مخملکوه خرم‌آباد به لرستان سفر کند.

کلنگ احداث سد مخملکوه خرم آباد، افزایش حجم تخصیصی آب از 206 میلیون به یک میلیارد و 137 میلیون متر مکعب و برداشت 200 میلیون متر مکعب از سد سیمره، دستاورد جلسه مشترک وزیر نیرو با مقامات لرستان بود.

در همین رابطه، محمدرضا ملکشاهی راد رئیس مجمع نمایندگان لرستان به خبرنگار موج، گفت: در این نشست مصوب شد تا علاوه بر اجرایی شدن تمام سدهای استان همچون سد معشوره که مطالعات و تخصیص اولیه آنها انجام شده است، عملیات ساخت سد مخملکوه خرم آباد نیز با حضور وزیر نیرو آغاز شود.

ملکشاهی راد افزود: با اجرای این مصوبه سهم تخصیص آب لرستان از 206 میلیون متر مکعب به یک میلیارد و 137 میلیون متر مکعب افزایش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه در این جلسه با برداشت 200 میلیون متر مکعب از سد سیمره برای لرستان موافقت شد، اظهار کرد: علاوه بر موارد یاد شده مقرر گردید تا برداشت اب های مورد نیاز استان در حوزه های محتلف به اندازه لازم افزایش پیدا کند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس  شورای اسلامی به تشکیل کارگروه سازگاری با کم آبی برای حل مشکلات سدها و مهار سیلاب در لرستان اشاره کرد و یادآور شد: این کارگروه با حضور 2 تن از معاونین رئیس جمهور و وزرای کشور، نیرو، کشاورزی و صمت در اویل تیر ماه سال جاری برگزار می شود تا همه مسائل لرستان از جمله سدها و راه های مهار سیل و آبخیزداری به صورت ویژه پیگیری شوند.

محمدرضا ملکشاهی راد وزیر نیرو

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مغایرت اطلاعات و آمار کارشناسان وزارت نیرو و آمار واقعی حوزه آب لرستان، اظهار کرد: در ابتدای این جلسه دکتر اردکانیان با درک آمار غیر واقعی که مبنای کار این وزارتخانه شده است، معاونین و مدیران حاضر در جلسه را موظف کرد طی 3 هفته آینده، آمار و اطلاعات آبی لرستان را مورد بازنگری و اصلاح قرار دهند تا بر اساس اطلاعات واقعی در مورد این استان تصمیم گیری شود.

گفتنی است عصر امروز، استاندار لرستان به همراه رئیس و اعضای مجمع نمایندگان لرستان به منظور رفع ابهامات و بررسی حقابه استان و سدهای نیمه تمام و در دست احداث در دفتر وزیر نیرو حاضر شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها