معاون امور باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: برداشت هلوی پیش رس در بیش از ۴هزار هکتار باغ‌های مازندران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، محمد مولایی با اشاره به آغاز برداشت هلوی پیش رس از 4هزارو 800هکتار باغ استان با فعالیت 5هزار باغدار مازنی اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی، تغذیه مناسب و اصلاح مطلوب درختان پیش بینی می شود 100هزار تن محصول برداشت شود که این میزان 25 درصد بیشتر از پارسال است.

وی با بیان اینکه مازندران رتبه نخست تولید هلوی پیش رس را در کشور دارد ارزش اقتصادی هلوی امسال را 4هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

معاون امور باغبانی جهاد کشاورزی مازندران ارقام هلوی پیش رس را 60روزه، داوودی و خردادی اعلام و خاطرنشان کرد: برداشت هلوی میان رس در مازندران نیز 2هفته آینده آغاز می شود.

مدیرعامل زنجیره تولید و توزیع محصولات باغی مازندران نیز با اشاره به اینکه با توجه به کیفیت محصولات تولیدی، هلوی پیش رس مازندران به استان های اصفهان، فارس، خراسان، یزد و تهران ارسال می شود افزود: پیش بینی شده صادرات امسال این محصول  هم به کشورهای روسیه، آذربایجان، عراق، عمان، قطر و امارات به بیش از 5هزار تن برسد.

رضا احمدزاده ارزش صادراتی محصول پارسال را یک میلیون و 500هزار دلار اعلام و پیش بینی کرد: ارزش صادراتی امسال هلوی پیش رس مازندران به 3میلیون دلار برسد.