معاون فرماندار نهاوند در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با اشاره به وضعیت تب مالت در نهاوند از اجرای طرح بسیج ملی فشار خون در سطح شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مهدی جلالوند، معاون فرماندار نهاوند در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با بیان اینکه از سال ۹۶ با وجود نظارت ها، آمار تب مالت در نهاوند بالاست و یک جای کار ایراد دارد و باید اقدام اساسی صورت گیرد افزود: کشت سبزی آلوده مصوبه ۱۴ساله سلامت و امنیت غذایی شهرستان است وجهاد کشاورزی می گوید اجازه کشت سبزی فاضلابی در شهر نداده ایم ، اما اغلب مناطق که با فاضلاب آبیاری می شود زیر کشت سبزی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند در ادامه از اجرای طرح بسیج ملی فشار خون در سطح شهرستان خبر داد و افزود: این طرح به منظور شناسایی افرادی که فشار خون دارند و معرفی آنها به پزشکان جهت درمان به صورت رایگان از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه لغایت ۱۵ تیرماه سال جاری انجام می شود.

مومنعلی دارابی بیان کرد: این طرح برای افراد بالای ۳۰ سال زن و مرد در تمامی مراکز خانه بهداشت شهر و روستا و مراکز خدمات جامع سلامت و ایستگاه های ثابت و سیار سطح شهرستان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه هر ساله بیش از ۱۰۰ هزار نفر در کشور به علت بیماری فشار خون و سکته های قلبی و مغزی جان خود را از دست می دهند، گفت: تمام دستگاه های دولتی، واحدهای تولیدی و بخش های خصوصی باید در این طرح با شبکه بهداشت همکاری کنند.

معاون فرماندار نهاوند در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با بیان اینکه از سال ۹۶ با وجود نظارت ها، آمار تب مالت در نهاوند بالاست و یک جای کار ایراد دارد و باید اقدام اساسی صورت گیرد.