کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان از ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مرضیه سی سی پور  از ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در هرمزگان خبر داد و گفت: برای امروز ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در استان پیش بینی می‌شود که تا روز سه شنبه در برخی نقاط استان تقویت خواهد شد.

وی افزود:طی ساعات صبح تا ظهر در برخی نقاط دریایی و در ساعات بعدازظهر و شب در ارتفاعات و مناطق مستعد رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه احتمال تقویت سامانه ناپایدار در برخی نقاط استان وجود دارد، گفت: صبح سه شنبه نیز در برخی نقاط شرقی و مرکزی شاهد رگبار پراکنده باران گاهی رعدوبرق خواهیم بود.

سی‌سی‌پور افزود: تاثیرات این سامانه ناپایدار از روز چهارشنبه در بقیه نقاط استان تضعیف خواهد شد و تنها در ارتفاعات شمالی و شرقی احتمال رخداد ناپایداری به صورت رگبار پراکنده و رعد وبرق خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه از لحاظ دریایی در مناطق دریایی شاهد افزایش باد جنوب شرقی خواهیم بود، گفت: سرعت باد در مناطق دریای عمان گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت می‌رسد که سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان پیش بینی کرد: از بعدازظهر سه شنبه شاهد افرایش باد جنوب غربی در تنگه هرمز و خلیج فارس خواهیم  بود.

به گزارش موج، از لحاظ دمایی از روز چهارشنبه به طور نسبی با شییبی ملایم شاهد افزایش دما خواهیم بود.