مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان از برگزاری مراسم بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در اصفهان با شعار محوری "ما پیروزیم" و همسو با بیانیه گام دوم انقلاب خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سردار مجتبی شیروانیان در نشست خبری تبیین برنامه‌های ستاد بزرگداشت سی و هفتمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر گفت: ستاد بزرگداشت برنامه‌های دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر به دبیری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان از یکم  تا 4 خرداد ماه  ویژه برنامه هایی را در نظر گرفته است.

وی بیان داشت: قیام 15 خرداد در سال ۴۲ جرقه ای بود برای شروع انقلاب اسلامی به رهبری امام (ره)  و همان ۱۵ هزار شهید قیام خونین پانزده خرداد بود که ۱۵ سال بعد  در سال 57 انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان گفت: عملیات بزرگ  بیت‌المقدس پس از ۲۰ روز در سوم خرداد سال 61 منجر به فتح خرمشهر شد و رهبر کبیر انقلاب اسلامی نیز به‌خوبی فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

سردار شیروانیان اظهار کرد: عملیات آزادسازی خرمشهر یکی از اتفاقات بزرگ جهان اسلام بود که پیروزی  آن را نمی‌توان به سپاه، ارتش، جهاد یا بسیج نسبت داد، بلکه هرکدام  هرآنچه را  که در توان داشتند به میدان آوردند و خدا نصرت خودش را به آنان عطا کرد.

وی  با اشاره به زنده نگه‌داشتن یاد شهداء افزود: در شرایطی که رزمندگان حتی به یک تفنگ و یا یک حلقه سیم خاردار نیازمند بودند حماسه آفریدند و به این پیروزی دست یافتند.

دبیر ستاد سی و هفتمین بزرگداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر استان اصفهان گفت: امروز که دانشمندان ما در ابعاد مختلف نظامی و فناوری پیشتاز هستند و به بالاترین درجات  و امکانات علمی دست پیدا کردند با وحدت مردم و پیروی از رهبری دشمنان  نظام راه به جایی نخواهد برد.

سردارشیروانیان بیان کرد: برنامه‌های گرامیداشت سالگرد آزادسازی خرمشهر از اول تا چهارم خرداد با توجه به پیروزی‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ملت، با شعار محوری "ما پیروزیم" برگزار می شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان با اشاره به تقارن سوم خرداد با شب های قدر گفت: درشب های  احیا از راویان دفاع مقدس استفاده می شود و در این شب‌ها راویان خاطرات دفاع مقدس را یادآوری و روایت می کنند.

وی افزود: همچنین برای بهره برداری از فضای مجازی سعی شده صدا و سیما در این راستا محتوای خوبی را در این فضا بارگذاری کند.

دبیر ستاد سی و هفتمین بزرگداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر گفت: سخنرانان پیش از خطبه‌های نماز جمعه از رزمندگان دفاع مقدس هستند که به بیان خاطرات و سلحشوری رزمندگان در این عملیات می‌پردازند.