معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری اصفهان از بهبود وضعیت کسب و کارآفرینی با تشکیل شورای مهارت خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمد حسن قاضی عسگر در سمینار بزرگ امید و فرصت های کسب و کارآفرینی در بین جوانان با بیان اینکه متاسفانه بخاطر رشد آموزش عالی، دانشجویان برای کارآفرینی پرورش داده نشدند از اصلاح این وضعیت با تشکیل شورای مهارت خبر داد و افزود: در زیرگروه اشتغال شورای مهارت را فعال کرده تا بتوانیم آموزش مهارتی و آموزش در محیط واقعی کار را عملیاتی و نظام سلامت حرفه ای را اجرایی کنیم .این درحالی است که بر اساس سیاست گذاری در کمیته های تخصصی امکان ارائه تسهیلات به کارآفرینان فراهم خواهد شد.

وی گفت: در برنامه ششم توسعه میزان دانشجویان مهارتی در کشور از 14 درصد فعلی باید به 30 درصد برسد.

قاضی عسگرافزود: نظام مهارتی باید به افراد آموزش داده شود تا بعنوان نیروهای نیمه ماهر و ماهر فعال شده و خود ارزش افزوده ایجاد کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری اصفهان بیان داشت: آموزش در محیط واقعی کار با کمک صنایع  و در کارگاه های صنعتی برگزار می گردد.

وی افزود: در آلمان و در نظام آموزشی این کشور 70 تا 80 درصد آموزش مهارتی و 20 درصد نظری است که این میزان در کشور ما کاملا بر عکس بوده است که در نتیجه تعداد زیاد بیکاران ارمغان آن است که سیستمی کاملا غلط می باشد.

قاضی عسگر بر مشتری مداری و مشتری محوری تاکید کرد و گفت: مشتری مداری و مشتری محوری می تواند نیاز بازار را احصاء و بر این اساس محصول به بازار عرضه کند.

وی گفت: امروز لازم است والدین با آشنایی با نیازها فرزندان خود را با مهارت ها آشنا کرده تا با ایجاد اشتغال مناسب و با کیفیت برای همه گام برداشته شود که این مهم بخشی بر عهده مسئولان و بخشی بر عهده والدین و جوانان است.

قاضی عسگر اظهار داشت: ما حس مدرک گرایی و مدرک پرستی داریم در حالیکه امروز مهارت برای حل مسائل و مشکلات باید مدنظر قرار گیرد و دارا بودن مدرک چندان مهم نیست. بنابراین از امروز و از مقطع ابتدایی باید به دانش آموزان آموخت که مهارت فراگیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری اصفهان یکی از راههای دستیابی به این مهم را برگزاری اینگونه سمینارها برشمرد و اظهار امیدواری کرد: نتیجه این سمینارها آگاهی بیشتر جوانان در مهارت آموزی و برنامه ریزی در این راستا می باشد.

به گزارش موج، سمینار بزرگ امید و فرصت های کسب و کارآفرینی در بین جوانان به همت هلدینگ پارس پندارنهاد در مرکزهای بین المللی اصفهان سیتی سنتر با حضور مسئولان و فعالان اقتصادی کارآفرینان و البته استقبال بی نظیر جوانان برگزار شد.