مدیرعامل سازمان حمل، نقل و ترافیک شهرداری همدان با اشاره به اصلاح و مهندسی معابر، از مدیریت زیرساخت‌ های حمل و نقل که از وظایف سازمان است، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، احسان صباغ، مدیرعامل سازمان حمل، نقل و ترافیک شهرداری همدان ​روز یکشنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان گفت: اصلاح و مهندسی معابر برای همه شهروندان بویژه سالمندان، مدیریت زیرساخت‌ های حمل و نقل، تردد ایمن شهروندان، استفاده از حمل و نقل پاک، مدیریت بهره ‌برداری، نگهداشت مرکز کنترل ترافیک شهر و دوربین‌های شهر از وظایف ایجاد سازمان مدیریت و مهندسی حمل و نقل شهرداری است.

صباغ بیان کرد: همچنین مدیریت، تهیه و نصب علائم راهنمایی و رانندگی، تابلوهای هدایت مسیر و اماکن تاریخی و مذهبی، انجام مطالعات در حوزه‌های حمل و نقل و هوشمندسازی بار ترافیکی، مدیریت توقفگاه‌های حاشیه‌ای و پارکینگ‌های شهر و اطلاع‌رسانی به‌موقع و مستمر وضع ترافیکی شهر از وظایف این سازمان بوده و هدف نهایی کنترل و کاهش ترافیک شهری است.

صباغ اضافه کرد: تاثیر استقلال سازمان مدیریت و مهندسی حمل و نقل شهرداری در امور اجرایی مدیریت شهری در این حوزه است که می تواند در ایمنی تردد کالا و مسافران سهم شایانی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کاهش تصادفات فوتی و ایمنی در معابر شهری را از دیگر مزیت های استقلال این سازمان است تا شهری امن و بدون حادثه داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان حمل، نقل و ترافیک شهرداری همدان اظهار داشت: امروزه شهر همدان رتبه نخست کاهش تصادفات درون شهری در کشور را دارد و با ایجاد سازمان مهندسی شبکه حمل و نقل، ایمنی را افزایش خواهیم داد.

وی شمار فوتی های درون شهری همدان در سال گذشته را 35 تن برشمرد و گفت: راهکارهای فنی و اجرایی سازمان حمل، نقل و ترافیک شهرداری همدان تاثیربسزایی در کاهش فوتی ها داشت.

صباغ بیان کرد: سال 96 تعداد فوتی ها ناشی از تصادفات درون شهری همدان 49 تن بود که سال قبل با کاهش 14 فوتی مواجه بودیم.

وی توسعه، تجهیز و نوسازی تجهیزات و زیرساخت های حمل و نقل درون شهری را از اولویت های اساسی شهرداری همدان دانست و گفت: افزایش روزانه خودروهای شخصی نیز می طلبد در راستای توسعه شهری، به مقوله حمل و نقل و رفع ترافیک اهتمام جدی شود.