مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در خصوص عملکرد شرکت گاز استان اصفهان در سال 97گفت: بالغ بر 255هزار مورد خدمت توسط این مرکز به مشترکین سطح شهر اصفهان ارائه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی علوی بیان داشت: از مجموع 123 هزار و 589  تماس گرفته شده با مرکز 194 شرکت گاز استان اصفهان در سال 97، بالغ بر78هزار و 321 تماس غیر عملیاتی و 45 هزار و 268 تماس منجربه عملیات امدادی شده است.

وی افزود: همچنین، بالغ بر 131 هزار و 420 خدمت مربوط به وصل گاز پس از اتمام تعمیرات، 33 هزار و 808 تماس عادی، 10 هزار و 880 تماس فوری و 580  تماس جزء تماس های خیلی فوری بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهانتصریح کرد:این مرکز پل ارتباطی مردم با شرکت گاز است که با پاسخگویی به سوالات و مشکلات مردم در حال خدمت رسانی به آنان می باشد.

علوی افزود:  نحوه ی پاسخگویی بدین صورت است که هر فردی طی تماس با این مرکز، بر اساس ضرورت و نوع سوال و مشکل خود در کمترین زمان و بهترین صورت ممکن راهنمایی می گردد.

وی گفت: برخی مشکلات و سوالات با راهنمایی اپراتورهای مستقر در مرکز به صورت شفاهی پاسخ داده می شود، اما در برخی موارد نیاز به اعزام نیروهای امدادی در محل حادثه است که در این صورت، اپراتور سامانه 194 ابتدا اطلاعات و آدرس کامل مشترک را اخذ و در سیستم ثبت کرده، سپس به صورت آنلاین اطلاعات کامل مشترک به سیستم رایانه نزدیک ترین  خودرو به محل حادثه ارسال و امدادگران با حضور سریع در محل حادثه اقدام به امدادرسانی یا برطرف کردن مشکل می کنند.

این مقام مسئول اظهار داشت: سامانه 194 با بهره گیری از نیروهای امداد موتورسوار، باتوجه به ترافیک موجود در سطح کلان شهر اصفهان، زمان امدادرسانی را به حداقل ممکن رسانده است که این اقدام احتمال بروز خطرات را به طور چشمگیری کاهش می دهد لذا برای اطلاع از شرایط حاکم در محل حادثه در کوتاهترین زمان ممکن، تمامی موتورهای امدادی مجهز به سیستم موقعیت یاب آنلاین(GPS) می باشند که تمام فعالیت های آنها از طریق مرکز پیام 194، رصد و گزارش کار آنها بصورت آنلاین در سیستم ثبت می گردد.

علوی  ادامه داد: اپراتورهای مستقر در سامانه مرکز کنترل و فوریت های گاز 194 در تمام ساعات شبانه روز به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات مردم هستند، سیستم تلفنی این مرکز، مجهز به ثبت تمامی مکالمات شهروندان است که این امکان باعث می شود در صورت نارضایتی افراد از نحوه ی پاسخگویی اپراتور، مراتب فقط توسط مسول مربوطه بازبینی و نسبت به رفع مشکل اقدام شود، درضمن دسترسی به این مکالمات، کاملاً محرمانه وفقط با اجازه مدیران ارشد انجام می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان  اصفهان گفت: پاسخ به سوالات شهروندان و مشترکین شرکت گاز همواره دغدغه این شرکت بوده واز آنجایی که رعایت نکردن مسائل ایمنی در حوزه گاز صدمات مالی و جانی جبران ناپذیری بر جای می گذارد، فقدان یک واحد پاسخگویی به درخواست های امدادی به همشهریان و مشترکین شرکت گاز در شرایط اضطراری، مسئولین را بر آن داشت تا با راه اندازی یک سامانه سراسری و جامع موسوم به "سامانه تلفنی امداد و پیام194" در طریق بستر AVL وIVR روند خدمات رسانی به مردم را سریعتر، آسانتر و مطمئن تر  انجام دهند. از این رو از سال93 این سامانه در شرکت گاز استان اصفهان راه اندازی و فعال و متدرجاً تکمیل شده است.

گفتنی است؛ مشارکت در مانور امنیت و آرامش با فراخوان نیروی انتظامی، مشارکت در مانور امداد و نجات و اسکان اضطراری با فراخوان شهرداری، برگزاری مانور آمادگی و مقابله با بحران با فراخوان مرکز کنترل و فوریت های گاز،مشارکت در مانور امنیت زندان با فراخوان سازمان زندان ها ، مشارکت در همایش هلال احمر، استقرارو آماده باش خودروهای امدادی در راهپیمایی 22 بهمن و روز جهانی قدس ،مراسم تشییع شهدای امنیت وهمکاری و ارتباط مستمر با ارگان های عملیاتی و امدادی از مهمترین اقدامات مشارکتی وعمومی شرکت گاز استان اصفهان در سال 97 بوده است.