معاون اشتغال کمیته امداد اصفهان گفت: کمیته امداد استان اصفهان بیش از 300 میلیون تومان کمک بلاعوض برای جبران خسارت طرح‌های اشتغال مددجویان که در بارندگی‌های اخیر آسیب دیدند، پرداخت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، بهرام سوادکوهی بابیان اینکه در جریان بارندگی‌های فروردین امسال به تعدادی از طرح‌های اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد آسیب وارد شد، گفت: این طرح‌های آسیب‌دیده بدون حمایت قطعاً با مشکل ادامه مسیر مواجه خواهند شد و بر همین اساس به ۴۷ طرحی که بیشترین آسیب را دیده‌اند مبلغ ۳۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شد.

وی با اشاره به مناطق آسیب‌دیده از این بارش‌ها در استان اصفهان، یادآور شد: طرح‌های آسیب‌دیده مددجویان در شهرستان‌های دهاقان، بوئین و میاندشت، چادگان، سمیرم و پادنا قرار دارند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان افزود: طرح‌های اشتغال مددجویان پادنا و سمیرم بیشترین آسیب را در سیلاب‌های اخیر متحمل شد.

وی بابیان اینکه طرح‌های اشتغال مددجویان در این شهرستان‌ها بیشتر درزمینهٔ کشاورزی و دام‌پروری است، گفت: ۱۰۰۰ مترمربع گلخانه، ۸۰ کلنی زنبورعسل، ۳۰ رأس دام سبک، ۱۰۰۰ مترمربع باغ سیب و ۱۹۰۰ مترمربع جایگاه نگهداری دام عمده‌ترین خساراتی است که به این طرح‌ها واردشده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان همراهی با مددجویان مستعد و تلاشگر تا رسیدن به نقطه بدون بازگشت به فقر، از اولویت‌های این نهاد است، گفت: فعالیت‌های ما با پرداخت وام به مددجویان پایان نمی‌پذیرد و طرح‌ها تا ۵ سال تحت نظارت قرار می‌گیرند و در صورت لزوم با ارائه بسته‌های حمایتی جدید مانند وام‌های مجدد و یا کمک به جبران خسارت‌ها در حوادثی مانند سیل اخیر، از آن‌ها تا رسیدن به پایداری حمایت خواهد شد.