مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل از فعالیت 13 ایستگاه ورزش همگانی در سطح استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهرام آقاخانی امروز افزود: درسال جاری 3 ایستگاه را به مجموع 9 ایستگاه صبحگاهی و عصرگاهی اضافه کردیم که درحال حاضر 13 ایستگاه ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در اختیار همشهریان است.

وی با اشاره به توسعه ورزش همگانی در سطح استان اردبیل اضافه کرد: در این راستا ایستگاه های ورزش همگانی را جهت ترغیب مردم به ورزش افزایش دادیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: مدارس استان اردبیل در ایام تابستان جهت غنی سازی اوقات فراغت و ترغیب کودکان و مادران به ورزش به وسایل ورزشی تجهیز می شوند.

آقاخانی گفت: جهت پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان و همچنین ترغیب کودکان و مادران به ورزش در نظر داریم در صورت همکاری آموزش و پرورش مدارس استان را به وسایل ورزشی تجهیز کنیم .

وی افزود: در جهت توسعه ورزش بین کودکان و همچنین ترغیب مادران به ورزش ، مدارس استان را به وسایل ورزشی تجهیز می کنیم تا مادران درکنار فرزندان خود به ورزش بپردازند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل بابیان اینکه ترویج شادی و نشاط بین دانش آموزان در اولویت است ادامه داد: این تجهیزات ورزشی شامل شطرنج ، تنیس روی میز ، دارات است که برای توزیع در همه مدارس استان در اختیار مدیریت آموزش و پروش در شهرستان های استان قرار می گیرد.

آقاخانی بابیان اینکه آغاز فصل تابستان، دغدغه والدین دانش آموزان برای غنی سازی اوقات فراغت و برنامه ریزی مناسب برای کودکان و نوجوانانشان دوچندان می شود افزود: هدف از غنی سازی اوقات فراغت تامین سلامت روحی و روانی دانش آموزان است.

وی بیان کرد: اگر فضای ورزشی مناسب باشد بدون شک کودکان و خانواده ها هم به سمت ورزش می روند که باید با استفاده از امکانات موجود فضای آموزش را برای دانش آموزان با نشاط فراهم کنیم.