موج
کدخبر : ۲۷۸۷۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278726

علیرضا صالحی مطرح کرد؛

رئیس مجمع علوی استان هرمزگان گفت: آمریکایی ها و صهیونیست ها به عنوان غده های سرطانی اقتصاد و رسانه های جهان را در قبضه خود گرفته اند.

علیرضا صالحی در گفتگو با خبرگزاری موج هرمزگان در خصوص بیاینه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری را نقطه عطفی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و عنوان کرد: باید آن را سرآغازی برای شروعی تازه در چهل سالگی انقلاب اسلامی دانست.

وی با اشاره به اینکه مردم با طرح شعارهای مختلف موجب دلگرمی دوستان انقلاب و ناکامی دشمنان می شوند، گفت: شعارهای ابتکاری مردم در مبارزه با استکبار جهانی نشان می‌دهد که بینش سیاسی مردم به قدری بالا رفته است که با زمان شناسی، موقعیت شناسی  برای شناسایی و مقابله با دشمنان اقدام می کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی کنگره ملی بسیج دانش آموزی با بیان اینکه دشمن شناسی نشانه ارتقای بینش سیاسی مردم است عنوان کرد: مردم از اول انقلاب دشمن خود را شناخته‌اند و می دانند آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به عنوان غده‌های سرطانی اقتصاد و رسانه های جهان را در قبضه خود گرفته و علیه بشریت قیام می کنند به همین دلیل تا حد توان برای مقابله با آنها قیام خواهند کرد.

وی افزود: شادابی، نیروی بدنی و توانایی لازم برای خدمت به انقلاب و نظام در جوانان وجود دارد به همین دلیل مقام معظم رهبری آنان را محور بیانیه خود قرار داده‌اند و از سوی دیگر آینده در دست جوانان است و باید تدبیری کنیم که جوانان تغذیه فکری و علمی شده و به آنها بها داده شود تا در صحنه های مختلف مشارکت جدی داشته باشند.

صالحی با بیان اینکه پیوند جوانان با نسل گذشته یکی دیگر از دلایل محور قرار گرفتن آنها در این بیانیه است، بیان کرد: جوانان از شکنجه ها، ددمنشی ها و غارتگری های رژیم پهلوی و سرسپردگی به کارشناسان و نظامیان خارجی آگاهی ندارند و باید برای پیوند این دو نسل روایت گری کرده و تاریخ را بازخوانی کنیم.

دبیر منطقه 5 کنگره ملی بسیج دانش آموزی کشورعنوان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب در مدت کوتاه صادر شدن به عنوان یک سند حرکت و مسیر تعیین کننده مورد پذیرش همگان قرار گرفته است و در دانشگاه ها، حوزه های علمیه، مجامع علمی و حتی در سطح عموم مردم در مساجد و فضای مجازی توجه ویژه ای به بیانیه گام دوم انقلاب شده است و احساس همگانی برای فراگیری این بیانیه در میان مردم مشاهده می شود.

وی افزود: این حرکت آگاهانه و ارزشمند دیگری در جامعه است که نشان می دهد با وجود تمامی توطئه ها و دسیسه‌های دشمنان، هنوز مردم برای رهنمودهای مقام معظم رهبری ارزش ویژه ای قایل بوده و آگاهی از آن را وظیفه ذاتی خود می دانند.

رئیس مجمع علوی استان هرمزگان گفت:توجه نسل جوان به معنویت نسخه شفابخشی است که انقلاب اسلامی ارایه کرده و خوشخبتانه در این چهل سال توجه به معنویت رشد زیادی داشته است.

وی عنوان کرد: هم اکنون الگوهای زیادی از ایثار و استقامت در جامعه وجود دارد که باید آنها را برای نسل جوان تبیین و تشریح کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی کنگره ملی بسیج دانش آموزی در پایان افزود: جامعه ما نباید این دستاوردها را دست کم بگیرد تا نسل جوان با اتکا بر آنها پرورش یابد و در نهایت جامعه از تعدی، ظلم، سرقت، بی رحمی و خیانت مبرا شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها