معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از پرورش بیش از ۳ میلیون واحد دامی در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نوبخت اژدری افزود: در استان اردبیل تعداد ۳ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۲۵۹ واحد دامی و تعداد ۴۸۰ مرغداری با ظرفیت ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه در هر دوره و پرورش داده می‌شود.

وی اظهار کرد: استان اردبیل یکی از مناطق مهم دامپروری کشور است و دامداری از قدیم الایام مرسوم و حرفه اصلی مردم بوده و در حال حاضر نیز دراقتصاد منطقه نقش موثری ایفاد می‌کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: وجود دامداران و مرغداران با تجربه در استان و امکانات بالقوه خدادادی و مراتع سرسبز و دشت حاصل خیز مغان و عشایر ایل شاهسون و گوسفند نژاد مغانی و شتر دوکوهان از پتانسیل‌های استان در جهت تولید گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های لبنی استان اردبیل است.

اژدری تعداد واحد گاوشیری را ۹۸ واحد به ظرفیت ۲۹ هزار و ۲۱۸ راس، تعداد واحد پروار بندی گوساله ۳۷۳ واحد به ظرفیت ۵۵ هزار و ۵۳۴ راس، پروار بندی بره ۱۱۴ واحد به ظرفیت ۴۴ هزار و ۷۵ راس و گوسفند داشتی را ۹ واحد به ظرفیت ۶ هزار و ۲۷۰ راس عنوان کرد.

وی افزود: رویکرد ما حمایت از واحد‌های تولیدی، ایجاد اشتغال و کارآفرینی و افزایش توان اقتصادی بهره برداران است و تمامی سعی و اهتمام خود را در سال مزین به حمایت از رونق تولید بکار خواهیم بست تا روز به روز شاهد رشد و شکوفایی بخش دامداری در استان باشیم.