مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل گفت: بیش از 15 درصد گوشت قرمز استان در اردبیل تولید می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی حسین احدی عالی امروز در جمع خبرنگاران افزود: بیش از 4 هزار و 484 تن گوشت قرمز در شهرستان اردبیل تولید می شود.

وی با بیان اینکه شهرستان اردبیل با دارا بودن 574 هزار و 296 واحد دامی شامل گاو اصیل ، گاو دورگ، گاو بومی، گاو میش ، گوسفند و بز یکی از قطب های مهم دامداری در استان بوده و نقش مهمی در تامین نیازهای استان دارد.

وی تصریح کرد: این شهرستان دارای 17 واحد پرواربندی بره صنعتی فعال ونیمه فعال با ظرفیت 5 هزار و 880 راس و با اشتغال زایی 30 نفر، 29 واحد پرواربندی گوساله صنعتی فعال و نیمه فعال با ظرفیت 4 هزار و 745 راس و با اشتغال زایی 95 نفر و 13 واحد پرورش گاو شیری صنعتی فعال و نیمه فعال با ظرفیت 878 راس و با اشتغال زایی 52 نفر و تعداد 178 واحد دامداری کوچک روستایی فعال با پروانه بهره برداری به ظرفیت 7 هزارو 567 راس دام سنگین و سبک است که مجموعا در سال گذشته بیش از 4هزار و 484 تن گوشت قرمز درواحد های دامداری این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل در پایان اظهار داشت: تامین امنیت غذایی یکی ازوظایف اصلی جهاد کشاورزی است و جهاد کشاورزی با تمام توان در جهت تامین سلامتی و امنیت مواد غذایی که از مهم ترین دغدغه های مردم می باشد تلاش می کند.