رییس پلیس آگاهی استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری یک باند 5 نفره سارقان منازل در بندرعباس خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سرهنگ عبدالمجید کرمی در جمع خبرنگاران از شناسایی و دستگیری یک باند 5 نفره سارقان منازل در بندرعباس خبرداد.

وی در تشریح جزئیات این خبرگفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در محلات مختلف بندرعباس و متواری شدن سارقان ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه باسرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان هرمزگان با تلاش شبانه روزی و بهره گیری از شیوه های پلیسی و گشت زنی های آشکار و پنهان، یک باند 5 نفره سارقان منازل که غیر بومی بوده و با اجاره یک منزل در یکی از محلات بندرعباس در پوشش کارگر ساختمانی و با خودرو پژو پارس و 405 اقدام به سرقت می کردند را شناسایی کردند.

رییس پلیس آگاهی هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه، اعضای این باند با متوسط سنی بین 17 تا 23 سال در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

کرمی با بیان اینکه متهمان در ابتدا منکر هر گونه جرمی بودند، گفت: متهمان پس از مواجهه با دلایل و مدارک جرم، لب به اعتراف گشوده و به 15فقره سرقت منزل عمدتا منازل آپارتمانی بویژه طبقات هم کف و طبقه اول که ارتفای کمتری داشتند ، معترف شدند.

این مسوول انتظامی گفت: متهمان دارای سوابق متعدد کیفری بوده و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

رییس پلیس آگاهی استان هرمزگان با اشاره به اینکه شهروندان از خاموش گذاشتن منزل خود برای مدت طولانی در شب پرهیز کرده ودر صورت مشاهده و برخورد با هرگونه مورد مشکوک ،از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند، گفت:  لازم است که شهروندان هنگام رفتن به مسافرت از بسته‌بودن تمام درب ها از جمله درب تراس، نورگیر و پشت‌‌بام مطمئن شوند و از قراردادن نردبان و چهارپایه در داخل حیاط به‌ویژه کنار دیوارها، خودداری کنند.