از ساعات بعد از ظهر در مناطقی از هرمزگان از جمله بندرعباس و برخی مناطق غربی شاهد افزایش ابر، رگبار پراکنده باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، از ساعات بعدازظهر تا شب با تاثیر امواج ناپایدار علاوه بر ارتفاعات استان در مناطق مستعد مرکزی از جمله بندرعباس، بندرخمیر و مناطق مستعد غربی مانند بستک شاهد افزایش ابر، رگبار پراکنده باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید  خواهیم بود.

بر اساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان این وضعیت موقتی بوده و در مناطق دریایی و جزایر خلیج فارس وزش باد قابل ملاحظه‌ نخواهد بود.

با توجه به تمرکز توده ناپایدار بارشی در مناطق مرکزی افزایش ابرناکی و افزایش لحظه‌ای سرعت باد در محدوده تنگه هرمز وقوع رعدوبرق و تندباد لحظه‌ای سبب مواج شدن موقتی دریا خواهد شد و توصیه می‌شود با توجه به ناایمن بودن شرایط دریا شناور‌های سبک و صیادی در محدوده تنگه هرمز از ساعات غروب تا شب از ماندن روی دریا جدا خودداری کنند.

همچنین توصیه می‌شود با توجه به تقویت سامانه ناپایدار و ماهیت رگباری بارش از رفتن به مناطق مرتفع و توقف در حاشیه رودخانه‌های فصلی خودداری شود.

به گزارش موج، این شرایط موقتی ناپایداری به تناوب تا روز جمعه کم وبیش در ساعات بعدازظهر و شب ادامه خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها