رئیس شورای اسلامی کردستان اظهار داشت:بسیاری از مسئولان استان علاوه بر اینکه اعتقاد و باوری به شورا ندارند آنان را نیز رقیب خود می دانند و در تصمیمات و جلسات سطح استان و شهرستان ها هیچگونه توجهی به جایگاه و نظر شورا ندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، خلیل عزیزی امروز سه شنبه در نشست خبری با رسانه های استان با اشاره به دهمین سالگرد سفر رهبری به کردستان اظهار داشت: سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت سال 88 علاوه بر تغییر بسیاری از دیدگاه ها نسبت به این استان، منجر به رفع بسیاری از مسایل و مشکلات اساسی مردم در بخش های مختلف شد.

وی افزود: این سفر تاریخی مصوبات زیادی برای رفع موانع و مشکلات توسعه ایی استان داشت که در طول این سال ها بسیاری از آنها اجرایی شده و تعدادی نیز همانند ورزشگاه گولان نیمه کاره است ضمن اینکه یکی از خواسته های مردم توجه جدی تر مسئولان به اجرایی شدن این مصوبات و اتمام این پروژه ها است.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک مردم کردستان باز هم شاهد حضور سرشار از خیر و برکت رهبر معظم انقلاب در استان خود باشند.

وی در بخش دیگری با اشاره به موانع و مشکلاتی که شورای استان با آن روبرو است، گفت: بسیاری از مسئولان استان علاوه بر اینکه اعتقاد و باوری به شورا ندارند آنان را نیز رقیب خود می دانند و در تصمیمات و جلسات سطح استان و شهرستان ها هیچگونه توجهی به جایگاه و نظر شورا ندارند.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان با اشاره به نیمه کاره بودن تعدادی از طرح های مصوب سفر رهبری به کردستان در اردیبهشت سال 88 گفت: یکی از خواسته های جدی مردم استان اجرایی شدن این مصوبات و تسریع در تکمیل آنها با تخصیص اعتبارات لازم است.

عزیزی افزود: شوراها نهادی مردمی و برخاسته از رای مردم هستند و باید مسایل و مشکلات آنان را به گوش مسئولان برسانند این در حالیست که وقتی یک مسئول کشوری در استان حضور دارد به شوراها اطلاع نداده و آنها را برای جلسات دعوت نمی کنند.

وی اظهار داشت: استان کردستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی در حوزه های مختلف است اما به علت کم کاری و بی توجهی برخی مسئولان در بسیاری مواقع این ظرفیت ها نادیده گرفته شده و بهره ای برای استان ندارد.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان یادآور شد: در همه جای دنیا مرز ظرفیت و مزیتی مناسب برای توسعه به شمار می رود در حالیکه این مزیت در کردستان بدلیل بی توجهی و کم توجهی به تهدید و معضل تبدیل شده است. 

وی عدم توجه به عزل و نصب ها و رعایت نکردن شان شورا را از دیگر مشکلات موجود دانست و خواستار رفع آنها از سوی مسئولان ذیربط شد.