کوروش محرابی به عنوان فرمانده جدید منطقه دوم دریایی ولایت معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امیر دریادار حسین خانزادی شامگاه گذشته در آئین تکریم و معارفه فرمانده منطقه دوم دریاییبا بیان اینکه اگر امنیت نبود هیچ توسعه و پیشرفتی برای کشور محقق نمی‌شد، گفت: پیشرفت و توسعه روز‌افزون جمهوری اسلامی ایران مرهون امنیت حاکم در کشور است.

وی در ادامه افزود: در جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلح وظیفه برقراری امنیت را به عهده دارند و از آنجا  که جمهوری اسلامی ایران، کشوری برخوردار از نعمت دریا و مرزهای آبی گسترده است، نیروی دریایی وظیفه حفظ و حراست از این مرزها را بر عهده دارد. 

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دریا فرصت‌های کلانی را در اختیار کشور  ایران اسلامی قرار داده که برقراری ارتباط با دوستان یکی از این فرصت‌ها است.

 خانزادی از نعمت امنیت به عنوان موضوع اصلی یک کشور یاد و تصریح کرد: در دریا و نیروی دریایی یکی از شاخص‌ترین بخش‌ها، برقراری امنیت در یک کشور است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: احداث فرودگاه و همچنین بیمارستان درحال احداث شهرستان جاسک از گام‌های بلند نیروی دریایی در توسعه سواحل مکران است.

به گزارش موج،  در پایان این مراسم، فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی از زحمات امیر دریادار دوم رضا عباسی تقدیر، و سپس ناخدایکم کوروش محرابی را به عنوان فرمانده جدید منطقه دوم دریایی ولایت جاسک معرفی کرد.