حسین افشاری در کارگروه امور اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان مطرح کرد:

فرماندار همدان در کارگروه امور اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان با بیان اینکه تخریب باغ‌های محدوده طرح جامع شهر همدان نگران کننده است از دستگاه های نظارتی خواست هیچگونه مماشاتی نکنند و شهرداری و جهاد کشاورزی در رسیدگی در این باره وظیفه قانونی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسین افشاری، فرماندار همدان در کارگروه امور اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان در خصوص تخریب باغ‌های شهر همدان که در محدوده طرح جامع توسعه قرار دارند، گفت: سایر دستگاه‌های نظارتی تلاش کنند تا در این مسائل هیچگونه مماشاتی انجام نشود و شهرداری و جهاد کشاورزی در این باره وظیفه قانونی دارند.

 

تخریب باغ‌های شهر همدان نگران کننده است 

وی با اشاره به تخریب باغ‌های شهر همدان که نگران کننده است، تاکید کرد: در بدو آغاز تغییر کاربری باید جلوی کار گرفته شود و یکی از عوامل بازدارنده برای مقابله با تغییر کاربری در باغ ها برخورد با افراد خاطی است.
فرماندار همدان در خصوص وجود پرونده‌های تسهیلات اشتغال روستایی در بانک‌ها نیز خاطرنشان کرد: باید در زمینه تسهیلات روستایی بانک‌های عامل مساعدت لازم را داشته باشند تا این تسهیلات شناور در استان جذب شود.
افشاری در زمینه خرید تضمینی گندم نیز اظهار داشت: امسال رقم خرید گندم 17 هزار ریال اعلام شده که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش قیمت دارد.
وی با بیان اینکه اخبار قاچاق گندم شنیده شده اما توسط متولیان امر مصداق مشخصی برای آن اعلام نشده است ادامه داد: تاکنون یک‌ میلیون و 200 هزار تن گندم در کشور خریداری شده که 26 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد را نشان می‌دهد.
فرماندار شهرستان همدان با تاکید بر اینکه باید در طول 20 روز آینده ضعف ‌های مراکز خرید گندم را رفع کرد افزود: سال گذشته خرید گندم توسط مراکز خرید در همدان به خوبی انجام شد و گندم تولیدی کشاورزان توسط این مراکز به آسانی تحویل شد.
افشاری با اشاره به اینکه سرعت بخشیدن در تحویل گندم انگیزه خوبی برای کشاورزان ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: نسبت به تحویل گندم به مراکز مجاز در استان‌های دیگر حساسیتی وجود ندارد.
وی ادامه داد: اولویت برای استان افزایش کشت های گلخانه‌ای است و براساس برنامه سه ساله تا پایان برنامه ششم توسعه قرار است 36 هکتار گلخانه جدید در همدان ساخته شود.
وی افزود: در سال جاری با احداث 12هکتار گلخانه در همدان برای 120 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

 فرماندار همدان در کارگروه امور اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان در خصوص تخریب باغ‌های شهر همدان که در محدوده طرح جامع توسعه قرار دارند، گفت: سایر دستگاه‌های نظارتی تلاش کنند تا در این مسائل هیچگونه مماشاتی انجام نشود

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها