مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان از مصرف ۶۶۰ میلیون کیلووات ساعت برق از ابتدای سال تا کنون در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد ذاکری از مصرف ۶۶۰ میلیون کیلووات ساعت برق  از ابتدای سال تا کنون در هرمزگان خبر داد و گفت: پیک مصرف در روز ۱۷ اردیبهشت معادل هزار و ۶۵۲ مگاوات ساعت بود که با پیک مصرف برق در مدت مشابه سال قبل تفاوتی نداشت؛ اما با توجه به کاهش دمای هوا به نسبت پارسال، این میزان مصرف نشان دهنده رعایت نشدن الگوی صحیح مصرف است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در تابستان امسال به مصرف ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات ساعت برسیم که ۳۰۰ مگاوات ساعت بیشتر از توان تولید برق در هرمزگان است، از شهروندان خواست در ساعت‌های اوج مصرف یعنی از ساعت ۱۳ تا ۱۷ در مصرف برق صرفه جویی کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان بیان کرد: شستشوی به موقع وسایل سرمایشی و تنظیم آن‌ها در دمای ۲۴ درجه از مهمترین راهکار‌های کاهش مصرف برق در زمان اوج مصرف است.

ذاکری خاطرنشان کرد: توجه بیشتر به برچسب انرژی در خرید لوازم برقی و کنترل و شست و شوی به موقع وسایل سرمایشی نقش مهمی در کاهش مصرف برق دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه هرمزگان بیش از ۶۸۲ هزار و ۴۰۰ مشترک برق دارد که ۸۲ درصد در بخش خانگی هستند، تصریح کرد: ۶۲ درصد از تولید برق استان در بخش خانگی مصرف می‌شود و هرمزگانی‌ها ۲ و نیم برابر متوسط مصرف کشور، برق مصرف می‌کنند.