موج
کدخبر : ۲۷۷۸۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277806

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه:

مهرداد سالاری گفت: پروانه ساخت برخی از واحد‌ها توسط شهرداری کرمانشاه صادرشده که مقصر شهرداری است و صاحب‌ملک تقصیری ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون عمرانی استاندار کرمانشاه هرگونه ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها را غیرقانونی و ممنوع عنوان کرد و افزود: پروانه ساخت برخی از واحد‌ها توسط شهرداری کرمانشاه صادرشده که مقصر شهرداری است و صاحب‌ملک تقصیری ندارد، اما واحد‌هایی که شهرداری پروانه صادر نکرده مقصر صاحب‌ملک است.

به گفته وی بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی از طریق سازمان ملی زمین، اراضی موردنیاز واحد‌هایی که در بستر و حریم رودخانه تخریب‌شده‌اند، اختصاص می‌یابد و ساخت‌وساز در اراضی جدید انجام می‌شود.

سالاری خاطرنشان ساخت: پنج هزار واحد مسکونی در شهر‌های استان کرمانشاه به‌صورت غیرقانونی ساخته شده است و متأسفانه بخشی از این واحد‌ها در بستر و حریم رودخانه‌ها هستند و شهرداری کرمانشاه باید این واحدها را تعیین تکلیف کند.

وی همچنین از شهرداری کرمانشاه خواست هرچه سریع‌تر نسبت به جمع‌آوری پل فلزی قره‌سو اقدام کند و در صورت نداشتن امکانات از سایر دستگاه‌ها ازجمله ارتش کمک بگیرد، خاطرنشان ساخت: در جریان وقوع سیل فروردین امسال بیشترین خسارت و آسیب به واحد‌هایی که در بستر و حریم رودخانه‌ها احداث‌شده بود، وارد شد.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه بابیان اینکه دولت به دنبال کمک به واحد‌های خسارت‌دیده از سیل اخیر است، گفت: بسیاری از واحد‌های خسارت‌دیده به‌صورت غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه‌ها ساخته شده که باید مشخص کنیم که چه تعداد واحد از شهرداری کرمانشاه پروانه ساخت دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها