معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان در گفتگوی اختصاصی با موج ضمن اشاره به بازدید هفتگی از طرح های تولیدی شهرستان های استان وبازدید و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی رزن و بهار از بازدید نهاوند در هفته جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، ظاهر پور مجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان در گفتگوی اختصاصی با موج ضمن اشاره به برنامه و سند سه ساله توسعه در همدان و  بررسی مشکلات واحدهای تولیدی رزن و بهار، اظهار داشت: در راستای اجرایی شدن سهم صنعت اشتغال در سال  1398، میزان اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان به تفکیک شهرستان‌ها در استان مشخص شده است.

 

بازدید و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی رزن و بهار

پور مجاهد افزود: پیرو این موضوع در حوزه معاونت اقتصادی و استانداری برنامه‌ای در نظر گرفته شده است که دوشنبه هر هفته از طرح های تولیدی و اشتغال‌زا استان همدان در یکی از شهرستان‌های استان بازدید به عمل می آید.

پورمجاهد در ادامه افزود: به جهت انجام موفق بازدید ها و داشتن خروجی، هماهنگی های لازم با فرمانداران شهرستان و دستگاه‌های اجرایی مربوط صورت می پذیرد و به همراه معاونان و مدیران مرتبط به موضوع در محل حاضر می شویم.

وی مطرح کرد: در بازدید هایی که صورت می گیرد، مسائل و مشکلات طرح ها و مراکز تولیدی  مورد بررسی قرار می گیرد.

معاون استاندار همدان بیان کرد: طی ۱۵ روز گذشته از دو شهرستان رزن و بهار ۱۵ طرح تولیدی مورد بازدید قرار گرفت، گفت: مسائل و مشکلات حدود ۱۳ طرح  در محل با تماس با مدیران استان و یا انجام مکاتبه مورد بررسی و حل و فصل قرار گرفت.

پورمجاهد اضافه کرد:  سه طرح بزرگ کاملا تعطیل به بانک عامل و دستگاه اجرایی مربوطه ارجاع داده شد و اعلام شد  که آخرین وضعیت طرح ها استخراج ‌شود تا در یکی از جلسات ستاد تسهیل رفع موانع تولید استان در خصوص آن تصمیم‌گیری شود.

 

بررسی طرح های تولیدی نهاوند

وی با بیان اینکه روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت 1398 پیرو بازدید از طرح ها در شهرستان های استان، به نهاوند سفر خواهیم کرد، اظهار داشت: با فرمانداری این شهرستان و دستگاه‌های مختلف استان هماهنگ شده که طرح‌های مورد نظر بررسی و انتخاب شود و  امید که در شهرستان نهاوند هم  بازدید موثر و مفیدی اتفاق افتد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان با اشاره به اینکه آن چیزی که مهم است و ما را به هدف نزدیکتر می‌کند، اراده جدی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و همینطور بدنه کارشناسی حاضر در بررسی دقیق این طرح‌ها و انجام مصوبات بازدیدها و مصوبات جلسات ستاد تسهیل  به جهت حصول نتایج مطلوب با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده است.

 

گزارش نتیجه بازدیدها به کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ارجاع داده می شود

پورمجاهد افزود: هر ماه نتیجه بازدیدها و مصوبات بررسی می شود و یک ارزیابی از نحوه همکاری دستگاه‌ها در ارتباط با رفع مشکلات طرح ها به کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گزارش می شود.

وی با بیان اینکه در این مسیر از همه مدیران چه در زمینه دستگاه‌های اجرایی استان و چه در بانک‌ها انتظاراین است که در ارتباط با برنامه‌های رونق تولید و ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری، نهایت همکاری و مساعدت را داشته باشند.

 

نداشتن اراده نزد برخی مدیران واحدهای صنعتی در راه‌اندازی طرح ها 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان با اشاره به مشکلاتی که در طرح های تولیدی استان وجود دارد،تصریح کرد: این مشکلات را بایستی طبقه‌بندی کرد؛ در بازدید رزن و بهارازعمده مشکلاتی که در حوزه تولید وجود دارد و می توان به آن اشاره کرد: نداشتن اراده نزد برخی مدیران واحدهای صنعتی در جهت راه‌اندازی این مجموعه‌ها و یا واحدها، برخی مشکل سرمایه در گردش و تامین منابع مالی دارند و تعدادی نیز مباحث زیست‌محیطی خود را بایستی رفع کنند.

پورمجاهد افزود: ازدیگر مشکلاتی که برخی طرح های تولیدی در شهرستان رزن و بهار با آن روبرو هستند داشتن معوقات بانکی است.

وی تصریح کرد: متناسب با مشکل محیط کار و کارگاه، تصمیم‌گیری لازم صورت می گیرد و دسته ‌ای از طرح‌ها نیزدر جلسات استانی پیگیری و درخصوص آن تصمیم گیری می شود.

 

زمان آن رسیده که مدیران به تولیدکنندگان مراجعه کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندارهمدان در پایان اظهار داشت: اراده ما بر این است، به جای آنکه صنعت برای انجام امور مرتبط به دستگاه اجرایی مراجعه کند، زمان آن فرارسیده که دستگاه اجرایی ومدیران مربوط به صنعتگران و تولیدکنندگان مراجعه کنند و امید که بتوان بخشی از مشکلات موجود و مطرح را در بازدیدهای هفتگی از طرح های تولیدی شهرستان های استان همدان برطرف کرد.