موج
کدخبر : ۲۷۷۶۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277684

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل در امر بازسازی مناطق سیل زده کشور پیشتاز است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده با بیان اینکه استان اردبیل به عنوان پیشتاز در امر بازسازی در مناطق سیل زده عمل کرده است، اقدامات بنیاد مسکن و دستگاه های امدادی و هلال احمر را در خدمات رسانی در این مناطق قابل تقدیر دانست.

وی گفت:  استان اردبیل به عنوان استان معین در بخش معمولان استان لرستان انتخاب شده، ولی از منابع داخلی استان برای این بازسازی هزینه نخواهد شد.

استاندار اردبیل افزود: 70 درصد از هزینه بازسازی در مناطق سیل زده توسط دولت و 30 درصد نیز از محل کمک های مردمی تامین می شود.

بهنام جو بیان کرد: مدت زمان مقرر برای بازسازی منطقه سیل زده معمولان توسط استان اردبیل 12 ماه تعیین شده که تلاش می شود قبل از فصل سرما این ساخت و سازها به پایان برسد.

وی تصریح کرد: تمامی دستگاه های اجرایی و امدادی در راستای بازسازی مناطق سیل زده در بخش معمولان باید با بنیاد مسکن همکاری داشته باشند.

استاندار اردبیل تامین تجهیزات و دستگاه ها و ماشین آلات راهسازی و ساخت و ساز را از جمله ضروریات این بازسازی دانست و بر انتقال آن ها تا دو ماه آینده تاکید کرد.

بهنام جو گفت: در راستای سرعت بخشی به ساخت و سازها و حمایت از تولید کنندگان استان، لازم است تجهیزات ساختمانی از جمله شیرآلات و لوازم برقی از واحدهای تولیدی استان خریداری شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها