موج
کدخبر : ۲۷۷۶۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277677

سرپرست سازمان صمت اردبیل:

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ارزش صادرات استان اردبیل 173 میلیون دلار است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین صادقی با اشاره به این که سیب زمینی در راس صادرات قرار دارد افزود: سال گذشته مجموع کل ارزش صادرات اردبیل در قالب صادرات تجاری و چمدانی ۱۷۳ میلیون دلار بود.

وی اظهار داشت: هم اکنون صادرات اردبیل ۱۲۴ درصد رشد داشته است و عمده کشورهای مقصد صادراتی کشورهای آذربایجان، عراق، گرجستان، روسیه و ترکمنستان است که این موضوع باید در توسعه صادرات در استان مبنای کار قرار گیرد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: عمده کالاهای صادراتی ما نیز سیب‌زمینی، مصنوعات شیشه، آهن الات و فولاد، مصنوعات پلاستیکی، ماشین‌آلات و دستگاه‌های تهیه لبنیات بوده است که امیدواریم محصولات صادراتی استان را افزایش داده و با توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در این زمینه موفق عمل کنیم.

صادقی تصریح کرد: باید ارتباط با کشورهای مقصد را نیز بیش از پیش توسعه داده و در امر توسعه صادرات پیشگام باشیم که این امر برای ما حائز اهمیت بوده و درصدد هستیم بتوانیم در امر توسعه صادرات و اهمیت به موارد مربوطه در این زمینه پیشگام باشیم که این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: اهمیت به توسعه صادرات چمدانی نیز برای ما اولویت دارد و در تلاش هستیم با اهمیت به این مهم به تمامی اهداف خود در راستای اجرای برنامه های صادراتی جامه عمل پوشانده و شاهد اجرای طرحهای توسعه صادرات محور در استان باشیم و از ظرفیتهای موجود به نحو احسن استفاده کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها