موج
کدخبر : ۲۷۷۵۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277533

علی‌اصغر افتخاری؛

رییس پلیس فتای هرمزگان بیان اینکه کلاهبرداران اینترنتی همیشه با ترفندهای مختلفی سعی در خالی کردن حساب بانکی شهروندان را دارند، گفت: کلاهبرداران و سودجویان تحت عناوینی مانند شرکت در مسابقه‌های قرآنی، کمک هزینه سفر به کربلای معلی و ... با ارسال پیامک و یا تماس تلفنی از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی‌اصغر افتخاری با بیان اینکه کلاهبرداران اینترنتی همیشه با ترفندهای مختلفی سعی در خالی کردن حساب بانکی شهروندان را دارند، گفت: با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان، کلاهبرداران و سودجویان تحت عناوینی مانند شرکت در مسابقه‌های قرآنی، کمک هزینه سفر به کربلای معلی و ... با ارسال پیامک و یا تماس تلفنی از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: در این روش مجرمان با ترفندهای خاص اعتماد افراد را به خود جلب کرده و آنها را به پای دستگاه خودپرداز بانک‌ها کشانده و اقدام به خالی کردن حسابشان می‌کنند.

رییس پلیس فتای هرمزگان با بیان اینکه شهروندان در مواجهه با اینگونه تماس‌ها به آنها توجه‌ای نکنند،گفت: هیچ شرکت، کارخانه، بانک، شخص و نهادی بدون دلیل به شما جایزه و هدیه‌ای نخواهد داد، چگونه ممکن است شهروندان بدون خرید و... برنده جایزه شده باشند.

این مسئول انتظامی اظهار داشت: در صورت برنده شدن جوایز مختلف هیچ نیازی نیست فرد برای گرفتن جایزه خود به عابر بانک مراجعه یا اطلاعات حساب بانکی خود را پیامک کند.

کارشناس ارشد فضای مجازی پلیس هرمزگان با اشاره به اینکه ارائه شماره کارت یا شماره حساب برای واریز پول کافی است، خاطر نشان کرد: ارائه اطلاعات کارت بانکی نظیر رمز اول و دوم، CVV2، تاریخ انقضا و غیره به دیگران ضرورتی ندارد زیرا این اطلاعات مخصوص برداشت از حساب یا خرید اینترنتی است.

افتخاری در پایان از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و شماره تلفن 07621825964 به پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان اقدام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها