مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان از مصرف روزانه ۱۹ میلیون مترمکعب گاز درصنایع هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فواد حمزوی از مصرف روزانه ۱۹ میلیون مترمکعب گاز در صنایع هرمزگان خبر داد و گفت: مصرف میانگین صنایع از گاز طبیعی بیش از ۱۹ میلیون مترمکعب در روز است که درحال حاضر افزون بر۵۰ صنعت بزرگ و ۲۰ جایگاه CNG گازدار شده است.

وی افزود: براساس طرح جامع مصوب در شرکت ملی گاز ۷۰ میلیون مترمکعب از ظرفیت خط هفتم به استان هرمزگان اختصاص یابد.

 مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان گفت: نیروگاه حرارتی بندرعباس، نیروگاه گازی قلعه ­قاضی، نیروگاه ایسین، نیروگاه مپنا قشم، نیروگاه قشم مولد جزو نیروگاه ­های بزرگ گازدار هستند.

حمزوی با اشاره به توسعه گازرسانی به بخش خانگی افزود: ۴۰ هزار و ۸۵۸ خانوار هرمزگان از نعمت گازرسانی برخوردارند و از این تعداد ۳۸ هزار و ۴۵۸ خانوار شهری و ۲هزار و ۴۰۰ روستایی هستند.

وی با بیان این که چشم انداز شرکت گاز هرمزگان ارتقا به جایگاه یکی از پنج شرکت گاز استانی برتر در کشور تا سال ۱۴۰۰ است، افزود: در اجرای طرح جامع گازرسانی ۲۳۵ روستا قرار دارد که از این تعداد ۱۵ روستا گازدار شده است.

 مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان گفت: همچنین ۱۵ شهر در طرح جامع گازرسانی به تصویب رسیده که از این تعداد ۷ شهر و ۱۵ روستا هم اکنون گازرسانی شده است.

حمزوی افزود: گازرسانی به شهرستان بندرلنگه در حال پیگیری دریافت مجوز است و گازرسانی به باقیمانده شهر قشم، گازرسانی به شرق استان (شهر‌های میناب، جاسک، سیریک و بشاگرد) در حال پیگیری اجرای خط انتقال صادرات گاز به کشور عمان است.

وی گفت: تکمیل شبکه درگهان و روستای هلر، شهر بستک، بندرخمیر، تکمیل شبکه فاز‌های ۴ و ۵ بندرعباس، شروع عملیات اجرایی فاز‌های ۶، ۷ و ۸ شهر بندرعباس، روستا‌های پارسیان، پیگیری اخذ مجوز و شروع عملیات اجرایی گازرسانی به تازیان پایین و دهستان ایسین، شهر قلعه قاضی و تخت ازبرنامه‌های گازرسانی است.

حمزوی افزود: همچنین پیگیری اخذ مجوز و شروع عملیات اجرایی گازرسانی به شهر‌های فارغان و احمدی و روستا‌های تابعه، ادامه عملیات اجرایی گازرسانی به شهر رودان (دهبارز)، تکمیل شبکه روستا‌های دهستان بالا، دهستان پایین، باینوج، شهرستان حاجی آباد و روستا‌های تدروئیه، آل کندی، دهنگ و بیگلرآباد در شهرستان بستک نیز از دیگر برنامه­ها و اقدامات شرکت گاز هرمزگان در سال ۱۳۹۸ می‌توان نام برد.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان با اشاره به میزان انشعابات و شبکه گازرسانی در استان گفت: تاکنون بیش از ۳۷۰ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه و قریب به ۵۰۰۰ انشعاب و بیش از ۷۵۰۰ خانوار در استان در سال گذشته گازرسانی شده است.