مدیرکل استاندارد همدان از ادامه طرح بازرسی و کیفیت سنجی کالاهای پرمصرف مانند فرآورده های لبنی، انواع روغن های خوراکی، خرما و زولبیا و بامیه تا پایان ماه رمضان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمد مددی اظهار داشت: از هفته گذشته طرح بازرسی و کیفیت سنجی کالاهای پرمصرف ماه رمضان آغاز و تا پایان این ماه ادامه دارد.

وی با بیان تاکنون یک هزار بازرسی از شبکه توزیع سراسر استان انجام شده است، افزود: در این بازرسی ها از 150 محصول نمونه هایی خریداری و برای ارزیابی به آزمایشگاه های تخصصی استاندارد ارسال شده است.

مدیرکل استاندارد همدان خاطرنشان کرد: کالاهایی که در این طرح کیفیت سنجی می شوند مشمول استاندارد اجباری هستند و هرگونه نبود انطباق با موازین استاندارد، تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی دارد.

مددی، فرآورده های لبنی، انواع روغن های خوراکی، خرما و زولبیا و بامیه را برخی از اقلام اولویت دار در این طرح اعلام کرد و گفت: ارزیابی کیفیت کالاها از وظایف استاندارد در حمایت از حقوق مصرف کنندگان است.

بر اساس آخرین آمار 660 واحد صنعتی و خدماتی تحت پوشش استاندارد استان همدان قرار دارند که در این صنایع 880 کالای مشمول استاندارد اجباری تولید می شود.