رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۶۰ درصد افراد مبتلا به فشارخون بالا از بیماری خود خبر ندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه دکتر مرادی حدود ۹۷۰ هزار نفر جمعیت بالای ۳۰ سال در استان مستعد ابتلا به فشارخون بالا در کرمانشاه هستند، ابراز داشت: در این جمعیت هدف، تمام مردان و زنان بالای ۳۰ سال شهر، روستا و عشایر و تمام مادران باردار بدون شرایط سنی یعنی در هر سنی که باشند باید غربالگری ابتلا به فشارخون بالا شوند.

وی بابیان اینکه فرهنگ‌سازی سلامت و آگاهی بخشی گسترده به مردم در حوزه بیماری‌های شایع از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سال جاری است، گفت: فشارخون بالا یکی از تهدیدکننده‌های سلامتی بوده و متأسفانه یک‌سوم جمعیت ایران دچار فشارخون بالا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با این توصیه که با حذف نمکدان بر سر سفره می‌توان مصرف ۳ گرم نمک در روز را کاهش داد، خاطرنشان ساخت: کمپین فشارخون کار بسیار بزرگی است که با دستور وزیر بهداشت و درمان در ویدیو کنفرانسی که در دانشگاه برگزار شد، امسال با شعار "بسیج ملی، کنترل فشارخون بالا" استارت خورده است.

وی آگاهی بخشی گسترده به مردم در خصوص عواقب فشارخون بالا را در دستور کار برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی در سال جاری عنوان کرده و اظهار داشت: برای شروع کمپین مبارزه با فشارخون بالا که از ۲۷ اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود، آمادگی کامل داریم و تمهیدات متنوعی ازجمله مراجعه به سایت و ثبت اطلاعات توسط فرد یا نزدیکان از آن جمله است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها