مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: اگر مردم نباشند جمعیت هلال احمر معنا و مفهومی ندارد و رشد و پویایی نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمد مومنی به مناسبت هفته هلال احمر  در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش مردم در حوادث و بلایا گفت: اگر مردم نباشند جمعیت هلال احمر مفهومی ندارد و رشد و پویایی نخواهد داشت.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در افزایش آگاهی مردم گفت: در سیل فروردین فروردین ماه اطلاع رسانی خوب رسانه ها موجب شد تا کمک های نقدی و غیر نقدی نسبت به زلزله کرمانشاه افزایش داشته باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: مردم باید بدانند که برای جلوگیری از بروز حوادث  و وقوع بحران چگونه عمل کنند.

مومنی بیان کرد: در سیل اخیر مردم با توجه به اعتمادی که به هلال احمر داشتند کمک‌های نقدی زیادی داشتند که20 درصد اقلام جمع‌آوری شده توسط مردم دست دوم بود و بقیه لوازم نو بود.

وی افزود: امسال علاوه بر آماده باش نیروها در طرح نوروزی با بحران سیل در کشور مواجه بودیم و با توجه به اینکه استان اصفهان معین استان‌های لرستان و خوزستان بود امدادرسانی‌هایی نیز به مردم سیل‌زده انجام ‌دادیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: جمعیت هلال احمر در دو جبهه امداد و نجات و ارسال مواد غذایی، لوازم مورد نیاز و ایجاد سرپناه برای مناطق سیل زده در کشور انجام داد.

اصفهان- کمک هلال احمر به سیل زدگان

وی با بیان اینکه بیشتر لوازم ارسالی از سوی مردم نو و تازه خریدار شده بود، گفت: تقریبا 90 درصد لوازم ارسالی به مناطق سیل زده نو بود و کرامت انسانی مردم حفظ شد.

مومنی گفت: ارسال مواد غذایی به مناطق سیل زده در ابتدا به صورت مواد غذایی گرم بود و به مدت 72 ساعت سبد غذایی اولیه به خانواده‌ها داده شد و پس از آن برای برگشت به زندگی سبد غذایی خشک یک ماه شامل برنج، روغن، ماکارونی، حبوبات، قند و شکر به سیل زدگان داده شد.

مومنی گفت: نیروهای  اعزامی هلال احمر اصفهان به استان لرستان درمنطقه پل‌دختر مستقر شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان تصریح کرد: همچنین 80 نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر اصفهان در اهواز مستقر شدند که اوج تلاش ما برای کمک به سیل زدگان در منطقه عین دو بود.