رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان از بکارگیری 3 دستگاه خودروی مکانیزه ثبت تخلفات ساکن تا پایان اردیبهشت ماه در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ رضا رضایی سرهنگ رضائی از بکارگیری 3 خودروی مکانیزه ثبت تخلفات ساکن تا پایان اردیبهشت ماه در شهر اصفهان خبر داد و گفت: خودورهای ثبت مکانیزه تخلفات با تردد در معابر شلوغ و مناطق مرکزی شهر اقدام به ثبت تخلفاتی از جمله پارک دوبل، توقف در ایستگاه تاکسی و اتوبوس، توقف در حریم تقاطع و میدان بصورت مکانیزه می کنند.

وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان با بکارگیری خودروهای مکانیزه ثبت تخلفات در شهر اصفهان و اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات ساکن در صدد کاهش مشکلات به وجود آمده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: بنابر ماده 12 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ابلاغیه سال 1390 در صورت توقف وسایل نقلیه و ترک آن یا امتناع راننده از حرکت وسیله نقلیه در محل هایی که توقف آنها به هر میزان موجب بروز خطر و کاهش ظرفیت و انسداد راه شود و همچنین توقف در پیاده روها، ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی مکلفند ضمن صدور جریمه نسبت به انتقال آن وسیله نقلیه به پارکینگ اقدام کنند.

رئیس پلیس راهور استان  اصفهان خاطر نشان کرد: رانندگان باید مد نظر داشته باشند که توقف در مکان های پارک ممنوع نوعی حق الناس است و بنابراین از یکایک رانندگان می خواهیم ضمن رعایت قوانین و مقررات از تجاوز به حقوق دیگر رانندگان خودداری کنند.