مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از آغاز عملیات بازسازی و مرمت پل تاریخی کشکان خبر داد و گفت: سیل فروردین ماه 98، صنعت گردشگری لرستان را با چالش روبرو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، سید امین قاسمی، گفت: در سیل لرستان، متاسفانه بخشی از پل کشکان تخریب شد که عملیات مرمت و بازسازی آن آغاز شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، افزود: اگر چه سیل ویرانگر فروردین ماه خسارت 150 میلیارد ریالی به صنعت گردشگری و 550 ملیارد ریال به آثار تاریخی لرستان وارد کرد اما هزینه مرمت پل کشکان از محل منابع اداره کل میراث فرهنگی در حال تامین است.

وی، ادامه داد: حدود 70 میلیارد ریال نیز خسارت ناشی از سیل به صنایع دستی لرستان بوده که مجموع خسارات، صنعت گردشگری و صنایع دستی را با چالش مواجه کرده که امیدواریم این خسارات جبران گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان، گفت: کنسلی هتل ها و اقامتگاه ها، عدم جذب توریست خارجی و داخلی توسط آژانس های مسافرتی استان در جریان سیل فروردین ماه نیز چالشی بود که در پی وقوع سیل حادث شد که امیدواریم با همت و تلاش همه دلسوزان و بهره مندی از ظرفیت های استان این کمبود در سال آینده جبران شود.