فرمانده انتظامی لرستان در حالی از برخورد با روزه خواری سخن گفت که دادستان خرم آباد نیز پیشتر از برخورد دستگاه قضایی با متظاهران به روزه خواری خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، با فرارسیدن ماه رمضان، سردار مهدیان نسب از برخورد پلیس لرستان با روزه خواری در ملا عام خبر داد و گفت: تظاهر به روزه خواری خلاف قانون بوده و هرگونه هنجارشکنی و تظاهر به روزه‌خواری خط قرمز پلیس در این ماه مبارک است.

فرمانده انتظامی لرستان، افزود: پلیس در ماه رمضان، نظارت بیشتری بر اماکن، هتل‌ها، مهمان‌پذیر‌ها و رستوران‌ها خواهد داشت و این نظارت به صورت میدانی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: شهروندانی که نمی‌توانند در این ماه روزه بگیرند، حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ کنند چراکه تظاهر به روزه‌خواری در ملا عام خلاف مقررات است و پلیس در صورت مشاهده برخورد خواهد کرد.

دادستان خرم آباد: برای روزه خواران پرونده قضایی تشکیل می شود

این در حالی است که سعید رازانی دادستان خرم آباد نیز تصریح کرد: هرگونه تظاهر به روزه خواری در ملأ عام بر اساس قانون ممنوع و جرم تلقی شده است، لذا کسانی که مسافر و یا بیمار باشند هم در ملأ عام و در خیابان نباید غذا و یا دارو مصرف کنند.

دادستان مرکز استان، گفت: نیروی انتظامی با کسانی که تظاهر به عمل حرام روزه خواری کنند برخورد خواهد کرد و برای این افراد تشکیل ‌پرونده خواهد شده و به دادسرا معرفی می‌شوند.