مدیر منطقه 14 شهرداری اصفهان وجود حرم حضرت زینب (س) در منطقه 14 را بهترین پتانسیل منطقه دانست و از احداث سومین میدان شهری در منطقه 14 اصفهان خبر داد.

علی شمسی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، با اشاره به احداث سومین میدان بزرگ شهری اصفهان در منطقه ۱۴ بیان داشت: ایجاد این میدان یکی از مباحث مهم دولت در حوزه بازآفرینی شهری است.

وی وجود حرم حضرت زینب (س) در منطقه 14 را بهترین پتانسیل منطقه دانست و افزود: منطقه 14بهترین منطقه شهرداری برای سرمایه گذاری اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است چرا که حرم حضرت زینب در فضای چهار هکتاری و احداث بزرگترین و سومین میدان شهر اصفهان در اطراف آن در فضای 15 هکتاری و با در نظر گرفتن فضاهای آموزشی، خدماتی ، بهداشتی و درمانی و تجاری در اطراف آن بهترین شرایط برای سرمایه گذاری بخش خصوصی را فراهم می سازد زیرا این حرم پنجمین زیارتگاه کشور است که علاوه بر زائرین داخلی از کشورهای همسایه و حتی کشورهای فرانسه، آلمان و ایتالیا هم گردشگر دارد.

مدیر منطقه 14 شهرداری اصفهان گفت: مهم ترین چالش من در منطقه 14 اصفهان سه چیز است که اولین آن تامین جان همشهریان به علت تردد کامیونها در این منطقه می باشد.

شمسی بیان کرد:مهم ترین چالش من در منطقه 14 اصفهان سه چیز است که اولین آن تامین جان همشهریان منطقه به علت تردد کامیونهایی که از شمال به جنوب کشور در بخشی از این منطقه تردد می کنند.

وی دومین چالش را دیده شدن شهروندان منطقه اش دانست و تصریح نمود: دومین هدف فراهم نمودن و ایجاد زیر ساخت های لازم در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است تا نخبگان و افراد دارای پتانسیل بالا دیده شوند و به مردم شهر معرفی گردند.

احداث 5 ورزشگاه در منطقه 14 اصفهان

علی شمسی شهردار پرتلاش این منطقه بخشی از رسیدن به این هدف را با ساخت ورزشگاه ها در منطقه اش اعلام نمود و افزود: هم اکنون 5 ورزشگاه در منطقه در دست ساخت است که دو ورزشگاه توسط شهرداری، یک ورزشگاه را بخش خصوصی، چهارمین ورزشگاه را اداره ورزش و جوانان و پنجمین ورزشگاه با همکاری بسیج و شهرداری در حال ساخت است.

مدیر منطقه 14 شهرداری اصفهان سومین چالش و مخاطره منطقه را ساخت و سازهای غیر مجاز و ریزدانه معرفی و بیان داشت: سعی داریم در حوزه اجتماعی با برنامه ریزی و ایجاد طرح های متنوع در شهرداری منطقه و در محله های سودان و باتون با پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجازو ریزدانه ، امنیت اجتماعی را در منطقه ارتقاء ببخشیم.

وی ادامه داد: اجرای این پروژه در صحرای سودان که نزدیک به 28 هکتار زمین می باشد باعث افزایش سرانه فضای سبزمنطقه می گردد که در حال حاضر 8 متر مربع به ازاء هر نفر است و این در حالی است که باید به 21 متر مربع که سرانه شهر اصفهان است برسد.

احداث دومین خط مترو در منطقه 14 اصفهان

شمسی از احداث دومین خط قطار شهری اصفهان (مترو) در منطقه اش هم گفت و خاطر نشان ساخت:در حال حاضر دومین خط قطار شهری از این منطقه آغاز شده و چهار ایستگاه آن بطور شبانه روزیاز جمله ایستگاه دارک، ایستگاه حرم حضرت زینب، ایستگاه عاشق اصفهانی و ایستگاه عمان سامانیدر این منطقه کار می شود.

شهردار منطقه 14 اصفهان ایجاد ورزشگاهها ، احداث خط دو قطار شهری، احداث اتوبان غیر همسطح شهید اردستانی و خیابان فرهیختگان را گوشه ای از فعالیت های مهم شهرداری اصفهان در منطقه 14 دانست و در خصوص درآمدهای بودجه ای اعلام داشت: خوشبختانه در سال گذشته بیش از 90 درصد از بودجه منطقه وصول شد و برای طرح های در دست اقدام از جمله پروژه های مشارکتی که دو پروژه انعقاد قرارداد شد و پنج پروژه که در حال تصمیم گیری است هزینه شد.

70 درصد بودجه منطقه 14 شهرداری اصفهان عمرانی است

شمسی با اعلام اینکه بودجه این منطقه 640 میلیارد ریال است، اعلام داشت: 70 درصد بودجه عمرانی و مابقی بودجه جاری است و پیش بینی می گردد از سرمایه گذارهایی که انجام می پذیرد و مشارکت مردم در پرداخت عوارض حاصل گردد.

مدیر منطقه 14 شهرداری اصفهان در پایان گفت: منطقه 14 با یک هزار و 938 هکتار وسعت و 200 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان برخوار ، از جنوب به اتوبان شهید اردستانی و شهیدذ چمران ، از طرف غرب به خیابانهای آل یاسین و آل بویه و از شرق به رینگ چهارم و پارس بتون منتهی می گردد.

شمسی افزود: در منطقه 14شهرداری اصفهان دوازده محله داریم و عمان سامانی را می‌توان محله‌ای با بیشترین تراکم جمعیتی دانست.

منطقه 14  از نظر ارائه  شهروندی دومین منطقه اصفهان است

وی اظهار داشت: ازنظر ارائه خدمات شهروندی سومین منطقه هستیم و با توجه به اینکه  اتباع خارجه از جمله  افغانستان، لبنان، سوریه و عراق هم در این منطقه زندگی می‌کنند با احتساب این جمعیت دومین منطقه از لحاظ ارائه خدمات شهروندی هستیم.

مدیر منطقه 14 شهرداری اصفهان گفت: در سال 95 محرومیت زدایی از این منطقه را در اولویت کار قرار دادیم و امسال شاهد رشد و پویایی در این منطقه هستیم.

شایان ذکر است؛ علی شمسی متولد سال  1357و دارای سابقه چهارده ساله در حوزه های خدمات شهری ، استانداری اصفهان و شهرهای تابعه استان است که از تاریخ 18خرداد سال 95 تا کنون مسئولیت مدیریت منطقه 14 شهرداری اصفهان را برعهده دارد.