رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از فعالیت 12 هزار باشگاه بدنسازی و پرورش اندام در سطح کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ناصر پورعلی فرد امروز در مجمع انتخاباتی هیات بدنسازی و پرورش اندام استان اردبیل از فعالیت 12 هزار باشگاه بدنسازی و پرورش اندام در سطح کشور خبر داد و بیان کرد: بر اساس آخرین آمار اعلامی از سوی فدراسیون پژشکی 308 هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده در این رشته ورزشی در کشور فعال هستند که از این تعداد 129 هزار و 707 نفر بانوان و مابقی مرد هستند.

وی اضافه کرد: هرگونه اعزام بانوان در این رشته ورزشی به مسابقات رقابتی چه در داخل کشور و چه به خارج از کشور ممنوع بوده و با متخلفان مطابق قانون برخورد خواهد شد.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با اشاره به جایگاه ایران در دنیا ادامه داد: تیم پرورش اندام کشورمان در جهان و آسیا قهرمان بلامنازع است.

پورعلی فرد گفت: به خاطر جایگاه خاص کشورمان در این رشته ورزشی در دنیا رییس فدراسیون ایران هم اکنون نایب رییس کنفدراسیون آسیا، مشاور ارشد فدراسیون جهانی و رییس کمیته تحقیقات و پژوهش و توسعه پرورش اندام در جهان است.

وی افزود: همه ورزشکاران به ویژه ورزشکاران بدنسازی و پرورش اندام باید اخلاق مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و حتی پوششان مطابق با موازین اسلامی باشد و در حرکات و سکنات خود دقت کرده و منش پهلوانی را رعایت کنند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از مسؤولان باشگاه ها هم خواست با رعایت موازین اسلامی محیطی سالم برای جوانان ایجاد کنند چرا که بچه های مردم امانت هستند و والدین به آنها اعتماد کردند.

پورعلی فرد با بیان اینکه مشکلات ورزشی باید داخل خانواده و مجموعه ورزش حل شود، اظهار داشت: رئیس هیات استان اردبیل باید با ایجاد همدلی و تعامل و همکاری با همه ورزشکاران و پیشکسوتان و متولیان ورزش برای پیشرفت این رشته ورزشی تلاش کند.

وی خواست به تبلیغات افراد سودجو و منفعت طلب در مورد مواد نیرو زا و پروتئین ها و مکمل ها اعتماد نکرده و از مصرف آنها خودداری کنند و در صورت لزوم با مراجعه به پزشک و کارشناسان تغذیه آنها را از داروخانه ها تهیه کنند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام افزود: به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف در باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام بازرسان فدراسیون و ادارات کل ورزش و جوانان به طور مداوم و مستمر بر نحوه فعالیت این باشگاه ها نظارت دارند.

در این مجمع انتخاباتی که 2 نفر کاندیدا داشت فرزام طراحی با کسب هشت رای از مجموع 15 رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان اردبیل انتخاب شد.