موج
کدخبر : ۲۷۶۴۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276471

شهردار اردبیل:

شهردار اردبیل گفت: سرانه تولید زباله در شهر اردبیل 700 گرم است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حمید لطف اللهیان صبح امروز در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر اردبیل اظهار داشت: سرانه تولید زباله در اردبیل 700 گرم است که این رقم در کشور به طور متوسط 600 گرم می‌باشد که جا دارد شهروندان در تولید و دفن آن یک مدیریت صحیح و منطقی را داشته باشند.

وی گفت: با توجه به اهمیت ویژه جمع آوری و امحای زباله های شهری، شهرداری وظیفه دارد این دغدغه شهری را مدیریت کرده و امکانات لازم را برای امحای زباله ها فراهم کند.

شهردار اردبیل به اعلام آمادگی سرمایه‌گذار برای بازیافت زباله در شهر اردبیل اشاره و اظهار کرد: در سال‌های گذشته و با هدف تولید انرژی از زباله طرح‌های متعددی مورد بررسی قرار گرفت اما هیچ یک از آنها نتایج مشخصی به همراه نداشته است.

لطف‌اللهیان بیان کرد: ما باید هر چه سریعتر با جلب مشارکت سرمایه‌گذار به دغدغه شهروندان در این حوزه پایان داده و مدیریت شایسته‌ای را در این بخش شاهد باشیم.

وی در مورد روش سرمایه‌گذار جدید برای بازیافت زباله بیان کرد: برای اولین بار تکنولوژی تولید کربن از زباله در اردبیل اجرایی خواهد شد که این پروژه در کارگروه پسماند و کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مورد بررسی قرار گرفته و ما با انجام مذاکره نسبت به جذب سرمایه‌گذار اقدام می‌کنیم.

شهردار اردبیل تعهدات شهرداری را در اجرای این پروژه تامین زمین و تدارک برخی زیرساخت‌ها اعلام کرد و افزود: قرار شد استاندار اردبیل 80 درصد منابع سرمایه‌گذاری را از طریق تسهیلات بانکی تامین کنند و 20 درصد مابقی نیز برعهده سرمایه‌گذار است.

لطف‌اللهیان بیان کرد: سهم شهرداری در تحویل و تفکیک زباله و همچنین تولید کربن و سایر فرآورده‌ها مشخص است و امیدواریم این شرکت سرمایه‌گذاری که با تکنولوژی جدید درصدد تفکیک و فرآوری زباله است بتواند به تمامی تعهدات خود عمل کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها