مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم از ایجاد 350 شغل جدید در 32 طرح اشتغالزایی قشم در سال گذشته خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سلیمان رنجبری در مراسم بزرگداشت روز جهانی کار و کارگر  بیان داشت:  همه کارگران که برای رونق تولید و گردش چرخ اقتصادی جزیره تلاش می کنند، نمونه هستند و این مراسم نمادین، پاسداشت گوشه ای از این زحمات است.

وی با اشاره به سیاست های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم جهت تثبت تعداد شاغلین جزیره و ایجاد مشاغل جدید افزود: تمامی شرکت های فعال در جزیره باید در قشم به ثبت رسیده و حداقل یک تا دو نیروی ساکن جزیره اشتغالزایی کنند.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: در سال گذشته با همکاری فرماندار شهرستان قشم جلسات زیادی برای تصویب و دریافت تسهیلات اشتغالزایی به انجام رسید و از  150 طرح مصوب شده در شورای شهرستان و کار گروه استان، 32 طرح با اعتبار 120 میلیارد ریال موفق به اشتغالزایی شد و توانست 192 شغل را تثبیت و 350 شغل جدید ایجاد کند.

رنجبری تصریح کرد: با توجه به سیاست های دولت مبنی بر مهارت افزایی جوانان شاغل و جویای کار، همه شرکت ها و کارگاه ها موظف هستند در ازای دو کارگر شاغل بیمه شده در مجموعه خود یک کارورز فارغ التحصیل را جذب کنند تا در زمینه فنی و افزایش تجربه عملی نیروی کار جوان کشور، نقش آفرین باشند.

به گفته وی، به کارگیری این نیروهای کارورز برای کارفرما تا مدت 6 ماه هیچ هزینه ای نداشته و در صورت انعقاد قرارداد با کارورز پس از گذراندن دوره آموزشی، کارفرما تا دو سال از پرداخت بیمه برای این نیروها معاف می باشد.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم با تقدیر از زحمات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای برگزاری مراسم روز جهانی کار و کارگر در چهار سال گذشته عنوان کرد: 85 کارگر نمونه صنایع مختلف، گردشگری، خدمات شهری و تعاونی های فعال شهرستان قشم در این مراسم مورد تقدیر قرار می گیرند.

این مراسم با حضور حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ، علیرضا نصری، فرماندار شهرستان قشم، عبدالجواد کمالی، عضو موظف هیات مدیره و معاون فرهنگی، احتماعی و گردشگری، محرم بهاروند، معاون فنی و زیربنایی، عابدین سعادتفر، معاون توسعه مدیریت و جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد قشم، روسای ادارات و شرکت های تولیدی، صنعتی و تعاونی ها و کارگران پرتلاش جزیره برگزار شد.

گفتنی است، در مراسم بزرگداشت روز جهانی کار و کارگر که روز چهارشنبه 11 اردیبهشت ماه 1398 توسط سازمان منطقه آزاد قشم در تالار آیینه اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی برگزار شد، از زحمات 85 کارگر جزیره، 10 دونده برتر مسابقه دو و میدانی گرامیداشت رو ملی خلیج فارس و از خدمات شایسته سلیمان رنجبری، مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم و رضا مشایخی رییس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قشم با اهدای هدایا و لوح تقدیر، تجلیل شد.