استاندار کردستان اظهار داشت: هرچه بیان مشکلات می کنیم در کردستان نوعی خودزنی است و چهره استان را سیاه معرفی کردن جفا در حق تولیدکنندگان و کارگران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان, بهمن مرادنیا پیش از ظهر امروز در مراسم جشن روز کارگر در سنندج اظهار کرد: امروز روز جشن کارگران است و نباید از یاس و ناامیدی صحبت نشود.

وی افزود: دست و بازوی کارگران در روند توسعه کردستان و کشور همچنان توانمند است و در جنگ اقتصادی شاهد نقش ویژه کارگران هستیم.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: دولت با مشکلات بسیاری مواجه است و تحریم های ظالمانه دولت آمریکا مشکلات بسیاری را برای مردم ما به وجود آورده است.

وی افزود: باید همه ما همت نماییم که شادابی و نشاط را در بین مردم افزایش دهیم چرا که دشمن به دنبال تضعیف روحیه مردم هستند.

استاندار کردستان اظهار داشت: امروز شرایط ما سخت تر از دوران جنگ تحمیلی است چرا که هجمه تبلیغاتی دشمنان امروز بسیار گسترده تر از دوران جنگ تحمیلی است.

مرادنیا خاطرنشان کرد: هرچه بیان مشکلات می کنیم در کردستان نوعی خودزنی است و چهره استان را سیاه معرفی کردن جفا در حق تولیدکنندگان و کارگران است.

وی افزود: چرا هیچ کس اعلام نمی کند که کردستان در سال گذشته رتبه دوم کشور را به خود اختصاص دادیم.

مرادنیا اعلام کرد: در سال 92 تولیدات بخش کشاورزی کردستان یک و دو دهم میلیون تن بوده که در سال 97 به 2و 9 دهم میلیون تن رسیده است.

وی افزود: صادرات ما از مرز باشماق یک و سه دهم میلیارد دلار بوده است و این ها همه موفقیت است.

مرادنیا اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی بانه پس از 15 سال بلاتکلیفی در سفر رئیس جمهور این منطقه مطرح خواهد شد.

وی افزود: شهرک صنعتی سرنجیانه سنندج پس از 15 سال بلاتکلیفی شاهد واگذاری زمین برای 15 واحد طی یک سال اخیر بوده‌ایم.

استاندار کردستان اعلام کرد: شهرک صنعتی مشترک بین کردستان و اقلیم کردستان عراق ایجاد خواهد شد.

وی افزود: بانک‌های عامل در استان در سال 97 بیش از 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات در استان پرداخت کرده‌اند.

مرادنیا اظهار داشت: در بحث اشتغال قبول داریم مشکل داریم و در زمستان شاید رتبه اول بیکاری را داشته باشیم اما در فصل بهار و تابستان بیکاری کاهش می‌یابد.

مرادنیا افزود: از سرمایه‌گذاران استان دعوت می‌کنیم که در ارتقای تولید در استان سهم بیشتری ایفا کنند.

وی خاطرنشان کرد: در کارگروه رفع موانع تولید 93 جلسه تشکیل شده است که 580 طرح در این کارگروه پیگیری شده و 829 مصوبه داشته است که 58درصد این مصوبات اجرایی شده است.

وی افزود: به واسطه این مصوبات 7هزار نفر تثبیت شغل پیدا کردند و با اجرای تمام مصوبات برای 11 هزار نفر تثبیت اشتغال ایجاد می‌شود.

استاندار کردستان اعلام کرد: در سال جاری 150 میلیارد تومان وام 10 درصد در اختیار واحدهای صنعتی و بخش کشاورزی پرداخت خواهد شد و همچنین به دستگاه‌ها تاکید کردیم که از واحدهای تولیدی استان خرید کنند.

وی افزود: منکر مشکلات استان نیستیم و ما هم کشاورززاده و کارگرزاده هستیم و در کنار جامعه کارگری استان هستیم.