مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: احداث ترمینال جدید فرودگاه اردبیل تیر ماه امسال به اتمام و همزمان با سفر رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سید فخرالدین هاشمی عصر امروز در بازدید از احداث ترمینال فرودگاه اردبیل اظهار داشت: احداث ترمینال جدید فرودگاه اردبیل تیر ماه امسال به اتمام و همزمان با سفر رئیس جمهور به بهره برداری می رسد که در این زمینه تمهیدات و برنامه ریزیهای لازم انجام یافته است.

وی بیان کرد: مساحت این ترمینال به مساحت هشت هزار و 100 متر مربع واقع شده و به طور تقریبی ظرفیت پذیرش یک هزار نفر و یا 4 هواپیمای متوسط به صورت همزمان را دارد و احداث این ترمینال از سال 91 آغاز شده و 60 میلیارد تومان هزینه داشته است و ارزش فعلی این ترمینال در حدود 240 میلیارد تومان است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل بیان کرد: ترمینال جدید فرودگاه اردبیل برای برقراری پروازهای داخلی، بین‌المللی و حج مورد استفاده قرار خواهد گرفت و اکنون از فرودگاه اردبیل به مقاصد تهران، مشهد و عتبات عالیات پرواز انجام می‌شود و عملیات بهسازی باند 15.33 فرودگاه اردبیل به طول سه هزار و 600 مترمربع به پیشرفت 32 درصدی رسیده که به میزان یک هزار و 500 متر زیرسازی انجام شده است.

هاشمی با بیان اینکه این پروژه از آبان 97 به دلیل برودت هوا تعطیل و هفته گذشته از سرگرفته شد، افزود: امیدواریم که بهسازی باند فرودگاه تا هفته دولت به پیشرفت 70 درصدی برسد.

 وی به بهسازی ترمینال فرودگاه پارس‌آباد مغان اشاره کرد و گفت: این فرودگاه با بهسازی‌ها و استانداردسازی‌های انجام شده برای پروازهای مسافری آماده شد و در حال حاضر نیز بهسازی ترمینال این فرودگاه ادامه دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل افزود: در حال حاضر دو پرواز هفتگی به مقصد تهران با استفاده از هواپیمای ATR هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در فرودگاه پارس آباد مغان انجام می‌شود.