مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد اظهار داشت: بیش از 1000 قاری فرهنگی در استان یزد فعالیت دارند و می توانند دانش قرآنی خود را به نسل ها انتقال دهند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در نشست خبری با اشاره به برنامه‌های هفته معلم در استان یزد اظهار داشت: غبارروبی گلزار شهدا در روز 12 اردیبهشت ماه در تمامی شهرستان‌های استان یزد، اولین برنامه‌ای است که به مناسبت هفته معلم در استان برگزار می‌شود.

دانافر افزود: برگزاری مسابقه ورزشی والیبال و جشنواره بازی‌های فکری در روز 5 شنبه 12 اردیبهشت ماه در استان یزد به مناسبت هفته معلم برگزار می‌شود.

وی تقدیر از معلمان منتخب طرح آموزش ابتدایی در جشنواره بوم زندگی و تجلیل از استاد شاخص فرهنگی توسط اعضای ستاد استاد قلمسیاه در روز چهاردهم اردیبهشت ماه را دیگر برنامه‌های هفته معلم در یزد عنوان کرد و گفت: نواختن زنگ سپاس با حضور مسئولان استان و شهرستان یزد و برگزاری مسابقه ورزشی دارت از دیگر برنامه‌های هفته معلم در روز یک شنبه 15 اردیبهشت ماه است.

دانافر تصریح کرد: تجلیل از معلمان همکاران اداره کل آموزش و پرورش توسط خود همکاران و همچنین تجلیل از معلمان نمونه ناحیه‌ای و پیشکسوتان اداری از دیگر برنامه هفته معلم در یزد است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه 16 هزار فرهنگی شاغل در استان یزد داریم خاطرنشان کرد: 16 هزار فرهنگی بازنشسته نیز در استان یزد داریم که جز ارزش‌های اداره کل آموزش و پرورش استان هستند.

وی با بیان اینکه بیش از 1000 قاری فرهنگی در استان یزد داریم که صاحب رتبه هستند، اظهار داشت: کمتر در این خصوص این افراد صحبتی به میان آمده و این در حالی است که این افراد می‌توانند دانش قرآنی و باورهای ارزشی خود را به دانش آموزان ارائه دهند.