مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان از افتتاح پروژه‌های عمرانی در منطقه 14 شهرداری اصفهان در سال 98 خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علی شمسی در بیست و هشتمین نشست سه شنبه ها با رسانه گفت: با  افتتاح پروژه‌های عمرانی در سال جاری شاهد پویایی و رشد و رفع محرومیت در منطقه 14خواهیم بود.

وی بیان داشت: منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان با مساحت یک هزار و ۹۳۸ هکتار در شمال شرقی شهر اصفهان قرار دارد که ۵۰۰ هکتار آن در پرتراکم‌ترین نقطه جمعیتی قرار گرفته است.

شمسی افزود: در منطقه 14شهرداری اصفهان  12 محله داریم  و عمان سامانی را می‌توان محله‌ای با بیشترین تراکم جمعیتی دانست.

وی اظهار داشت: ازنظر ارائه خدمات شهروندی سومین منطقه هستیم و با توجه به اینکه اتباع خارجه از جمله  افغانستان، لبنان، سوریه و عراق هم در این منطقه زندگی می‌کنند با احتساب این جمعیت دومین منطقه از لحاظ ارائه خدمات شهروندی هستیم.

مدیر منطقه 14 شهرداری اصفهان گفت: در سال 95 محرومیت زدایی از این منطقه را در اولویت کار قرار دادیم و امسال شاهد رشد و پویایی در این منطقه هستیم.

شهرداری منطقه 14

شمسی با اشاره به اینکه منطقه 14 به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده است، بیان کرد: پروژه‌هایی همچون خط 2 قطار شهری ،احداث پایانه مسافربری درون شهری شمال شرق، سومین میدان بزرگ شهری در محدوده بافت فرسوده، تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی و خیابان فرهیختگان از جمله پروژه های توسعه و آبادانی و رفع محرومیت از منطقه 14 شهرداری اصفهان است.

مدیر منطقه 14 شهرداری اصفهان ادامه داد: احداث تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی با 60 میلیارد تومان هزینه اجرایی و 20 میلیون تومان آزادسازی، ادامه خیابان فرزانگان با 20 میلیارد تومان هزینه اجرا و 40 میلیارد تومان هزینه آزادسازی و خیابان منتظرالمهدی با 750 میلیون تومان هزینه اجرایی و 8.5 میلیارد تومان هزینه آزادسازی داشته است.

وی افزود: احداث ورزشگاه ارزنان در یکی از قدیمی ترین محلات شهر اصفهان و افتتاح آن در پایان سال 98 بهترین اتفاق برای مردم منطقه 14 می باشد.

مدیر منطقه 14 شهرداری اصفهان گفت: همچنین ورزشگاه عمان سامانی در ابتدای سال 99 به افتتاح می رسد و با این افتتاح پروژه ها شعار محرومیت‌زدایی که در سال 95 دادیم محقق خواهد شد.

وی در ارتباط با برنامه های فرهنگی در منطقه 14 گفت: در سال گذشته بیش از۱۸۰ عنوان برنامه فرهنگی  اجرا کردیم که ۷۰ هزار مخاطب از آن استفاده کردند.

شمسی ادامه داد: جذب مخاطب در برنامه های فرهنگی در منطقه 14 بسیار بالاست و می توان این منطقه را یکی از پرجمعیت‌ترین و پرمخاطب‌ترین مناطق  در جذب مخاطب دانست.

 وی تصریح کرد: امسال بودجه منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان ۶۴ میلیارد تومان است  که ۳۳ درصد آن جاری و مابقی به بخش عمرانی اختصاص داده شده است.

مدیر منطقه 14 شهرداری اصفهان گفت: درسال گذشته بیش از 90 درصد بودجه منطقه  14 شهرداری اصفهان وصول شده است