قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل گفت: : 98 درصد کودکان سن لازم التعلیم کشور در مدارس زیر پوشش فعالیت های علمی و پرورشی قرار دارند و از امکانات آموزشی استفاده می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل گفت: هم اکنون 470 هزار دانش آموزان کشورهای مختلف در مدارس ایران تحصیل می کنند.

کریمی افزود: 98 درصد کودکان سن لازم التعلیم کشور در مدارس زیرپوشش فعالیت های علمی و پرورشی قرار دارند و از امکانات آموزشی استفاده می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در برخی مدارس ایران تنها یک دانش آموز با یک معلم در حال تحصیل است که این موضوع نشان دهنده توجه نظام اسلامی به تعلیم و تربیت است که در دنیا سابقه ندارد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل تاکید کرد: در ایران هیچ دانش آموزی با مجوز و یا بدون مجوز اقامت از تحصیل در مدارس محروم نیست و توجه خاص به آینده آنها صورت می گیرد.

کریمی یادآور شد: توجه به حقوق کودکان در دین اسلام و اهداف انقلاب اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است چون آنها آینده سازان و مدیران آینده هستند و باید مورد توجه قرار گیرند.