رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم های ظالمانه فرصتی برای دانشگاهیان و نخبگان کشور است تا نقش خود را به عنوان پیشتاز و میدان دار تحولات به خوبی ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بیست و هفتمین همایش مهندسی برق ایران در یزد با یادآوری نامگذاری سالجاری به عنوان سال رونق تولید افزود: این نامگذاری، عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی با پایدار کردن اقتصاد و اتکا به سرمایه های کشور است و نقش آفرینی دانشگاه ها در ارتقای کمی و کیفی این هدف اهمیت زیادی دارد.

وی ادامه داد: تحریم های ظالمانه فرصتی برای دانشگاهیان و نخبگان کشور است تا نقش خود را به عنوان پیشتاز و میدان دار تحولات به خوبی ایفا کنند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه از هر چهار نفر جویای کار در کشور سه نفر دارای مدرک دانشگاهی هستند، اظهار داشت: بی انگیزگی رئیس دانشگاه در شرایط کنونی، هنر و همراهی با نظام نیست، بلکه باید به منویات رهبر معظم انقلاب عمل شود.

عارف همچنین بر اهمیت واقع بینی در بین مسئولان کشور به خصوص مسئولان حوزه فناوری اطلاعات (ITC) تاکید کرد و افزود: موارد مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب باید به دقت در برنامه ریزی ها و فعالیت ها مدنظر قرار گیرد.