استاندار اصفهان گفت: باید با هماهنگی و هم افزایی روند بازسازی منطقه سیل زده پلدختر تسریع یابد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عباس رضایی در جمع خیرین اظهارداشت: باید با هماهنگی و هم افزایی مدیران و کمک های خیرین روند بازسازی شهرستان سیل زده پلدختر تسریع یابد.

وی افزود: خیرین عمل کنندگان به حق هستند و هر کدام از آن ها از چهرهای بزرگی هستند که افتخاری برای کشور و استان به شمار می روند.

مقام ارشد استان با بیان اینکه شور، شعف، همگامی و انسان دوستی و نوعدوستی خیرین در مقاطع مختلف تاریخ به خوبی نشان داده شده است، تصریح کرد: مردم این خطه و دیار آغاز کننده انقلاب اسلامی بودند و در جنگ تحمیلی نیز 23  هزار شهید را تقدیم انقلاب و اسلام نمودند .

عباس رضایی با اشاره به کمک های انسان دوستانه مردم در سیل اخیر، اظهارداشت: مردم اصفهان در کمک های نقدی و غیر نقدی رتبه اول کشور را به خود اختصاص دادند و برگ زرین دیگری در تاریخ پرمهر و پرافتخار خود حک نمودند.

مدیرارشد استان با اشاره به حضور فعال و مستمر مدیران و مردم اصفهان در مناطق سیل زده خوزستان و لرستان، اظهارداشت: مردم و مدیران استان با حضور در مناطق سیل زده این دو استان  نوع دوستی و انسان دوستی را با مهربانی هرچه تمام تر نشان دادند و باید قدردان این مردم، خیرین، سازمان های مردم نهاد و مدیران در تمامی اقصی نقاط استان بود.

رضایی با اشاره به لزوم همکاری تمامی بخش ها در بازسازی مناطق سیل زده، اظهارداشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مسئولیت بازسازی مناطق سیل زده را بر عهده دارد و با توجه به اینکه وظیفه ی بازسازی شهرستان پلدختر به اصفهان واگذا شده است این استان آمادگی تامین کلیه مصالح ساختمانی و لوازم خانگی را با در نظر گرفتن درصد تخفیف دارد که این امر به رونق اقتصادی و اشتغال استان نیز کمک خواهد کرد.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه باید طی 4-5 ماه آینده مراحل بازسازی پلدختر به اتمام برسد، افزود: حساب 100 امام خمینی(ه) کمک های مردمی استان را برای بازسازی مناطق سیل زدده پلدختر به اصفهان باز می گرداند تا به صورت متمرکز مورد استفاده قرار گیرد.

رضایی با بیان اینکه باید از تجربیات خیرین و مدیران در این زمینه استفاده شود، افزود: با توجه به توان و ظرفیت هر شهرستان و با مسئولیت فرمانداران و بنیاد مسکن، باید مناطق سیل زده پلدختر تقسیم بندی و هر قسمت برای بازسازی به یک شهرستان سپرده شود تا روند بازسازی مناطق تسریع یابد.