مدیرکل دفتر مطبوعات و خبرگزاری های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت:تقویت یکی از سرمایه های ملی یعنی زبان کردی بر مزیت های این جشنواره افزوده و ارسال 899 اثر به این جشنواره آمار قابل توجهی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید محمد رضا دربندی در آیین اختتامیه جشنواره و نمایشگاه رسانه های کردی اظهار داشت: تقویت یکی از سرمایه های ملی یعنی زبان کردی بر مزیت های این جشنواره افزوده و ارسال 899 اثر به این جشنواره آمار قابل توجهی است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این جشنواره برکات مادی و‌ معنوی هم برای برگزیدگان و دیگران دارد گفت: ایجاد رقابت، توسعه فعالیت رسانه ای تولیدی، ایجاد نشاط، قدرشناسی از بزرگان این حوزه از برکات برگزاری این جشنواره است.

دربندی تاکید کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده 75 درصد 25 تا 45 ساله با تبلت و‌ گوشی های همراه خود نسخه دیجیتالی روزنامه را مطالعه می کنند.

مدیرکل دفتر مطبوعات و خبرگزاری های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انبیا اولین کسانی هستند که در عالم شغل آنها دریافت و اعلام خبر بوده است. 

دربندی اظهار داشت: انبیا تهمت نمی زدند و بی توجه نبودند و خوبی ها و بدی ها را با هم می دیدند خبرنگاران در جوامع اسلامی هم باید اولیا و انبیا را الگوی خود قرار دهند.