رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: در سال گذشته درمان ۲۵۰ زوج نابارور موفقیت آمیز بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، مهران اوچی اردبیلی با اشاره به برنامه‌های موفق مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل، افزود: در سال گذشته درمان ۲۵۰ زوج نابارور موفقیت آمیز بوده است.

وی بیان کرد: بیش از ۳۰۰ زوج از کشور‌های همسایه در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل تحت درمان قرار گرفته‌اند و هم‌اکنون این مرکز به عنوان مرکزی معتبر علاوه بر ارائه خدمات به استان، به کشور‌های همجوار نیز خدمات ارائه می‌کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل بیان داشت: با توجه به میزان بالای ناباروری در استان، فعالیت در زمینه سلامت باروری و تلاش برای ایجاد ساختار و بستر‌های مناسب جهت دسترسی آسان زوج‌های نابارور، امری ضروری است.

اوچی اردبیلی از اجرای طرح حمایت مالی از زوجین نابارور برای چهارمین سال متوالی در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل خبر داد و گفت: زوج‌های مراجعه کننده به این مرکز در صورت دارا بودن شرایط دستورالعمل ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت می‌توانند خدمات درمانی میکرواینجکشن (ICSI)، تلقیح آزمایشگاهی (IVF)، انتقال جنین‌های فریز شده و تلقیح داخل رحمی (IUI) را با تخفیف و تعرفه دولتی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در این مرکز ۵۲۴ زوج نابارور تحت پوشش این طرح با حمایت ۸۵ درصدی در هزینه‌ها قرار گرفتند، ادامه داد: در راستای طرح تحول سلامت و بر اساس قرارداد منعقده مابین دانشگاه علوم پزشکی استان و مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل، این مرکز آماده ارائه بهترین و جدیدترین خدمات درمانی به زوجین نابارور است.

رییس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه سنین باروری در زندگی نباید نادیده گرفته شود، اظهارکرد: زوج‌هایی که نگران ناباروری خود هستند، بدون اتلاف وقت باید به مراکز درمانی مراجعه کنند تا با مشاوره‌های مناسب علت ناباروری تشخیص داده و بهترین روش درمانی به آن‌ها پیشنهاد شود.