مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان طی حکمی هیوا حاجی محمدی را به عنوان دبیر شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی منصوب نمود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، جلال قلعه شاخانی امروز در گفتگو با خبرنگاران رسانه های کردستان اظهار داشت: در جلسه کارگروه برگزاری شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز با حضور هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی کردستان که در سنندج تشکیل شد هیوا حاج محمدی به عنوان دبیر و علیرضا اسماعیلی به عنوان دبیر اجرایی جشنواره معرفی شدند.

وی با بیان اینکه آثاری که به دبیرخانه جشنواره تئاتر کُردی ارسال می شود باید متناسب با فرهنگ، هویت، تاریخ و مرتبط با موضوع جشنواره باشد، افزود: از برگزارکنندگان این جشنواره خواستارم به دنبال چشم انداز وسیع برای دوره های آتی تئاتر کردی سقز باشند و این جشنواره باید تبدیل به برندی برای تئاتر کُردی شود و در سطح ملی و بین المللی شناخته شده باشد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان به انتخاب هیوا حاج محمدی که خود هنرمند است و سابقه طولانی در مدیریت فعالیت های هنری دارد اشاره و تاکید کرد: انتخاب دبیر جشنواره با مشورت مسئولان و هنرمندان سقز انجام گرفته است.

قلعه شاخانی به نقش پررنگ اصحاب رسانه در پیشبرد و جهت دهی بهتر تئاتر کردی و جلوه کردن آن به عنوان رخداد بین المللی تاکید کرد و یادآور شد: امیدواریم همه هنرمندان و رسانه ها کمک کنند تا تئاتر کُردی عملکرد مناسبی داشته باشد تا تئاتر کردی آسیب نبیند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کردی سقز اواخر آبان ماه سال جاری برگزار می شود.