هوشنگ بازوند گفت: از شوراهای امروز در جایگاه پارلمان محلی انتظار می‌رود فارغ از هر نگاه سیاسی به رفع درد و مشکل مردم و رساندن صدای آن‌ها به گوش مسئولین برسند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در همایش روز ملی شوراها ابراز داشت: شوراها امروزه تبدیل به یک‌نهاد باسابقه در کشور شده است و انتظار می‌رود در جایگاه پارلمان محلی، فراتر از نقش کنونی خود ظاهرشده و در راستای رفع مشکلات موجود در شهرها و روستاها، به مجلس لایحه ارائه بدهند.

وی که در حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهرها و روستاهای وزیر کشور و اعضای شوراهای شهر و روستای کرمانشاه سخن می‌گفت، با تأکید بر این مهم که مردم برای عمران و آبادانی به شوراها رأی داده‌اند، خاطرنشان ساخت: وظیفه ذاتی و کارکردی تشکیل شوراها تلاش جهاد در رفع مشکلات عمومی جامعه است.

استاندار کرمانشاه تأکید کرد: شوراها تلاش کنند مشوق‌های لازم را برای جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان تعریف کنند و با این کار بستر اشتغال و رونق تولید را در استان کرمانشاه فراهم کنند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از شکل‌گیری یک اجماع و همدلی بسیار گسترده میان مردم، شوراها، دهیاری‌ها و مسئولین در راستای به حداقل رسیدن خسارات ناشی از زلزله و سیل اخیر در کرمانشاه، اظهار داشت: در سیل اخیر یک اطلاع‌رسانی بسیار مناسب و گسترده صورت گرفت و شاهد شکل‌گیری یک اجماع و همدلی بسیار گسترده میان مردم، شوراها و دهیاری‌ها و مسئولین بودیم و همه تمام‌قد پای‌کار آمدند و خسارت‌ها به حداقل رسید.