معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس از نشت گاز و انفجار در کوی ملت بندرعباس خبر داد.

حسن امینی زاده در گفتگو با خبرگزاری موج هرمزگان اظهار داشت: بامداد امروز یک منزل مسکونی در کوی ملت بندرعباس به دلیل نشت گاز از پیک نیک دچار انفجار شد.

وی  ادامه داد: این حادثه در 31 دقیقه بامداد امروز (نهم اردیبهشت ماه) به مرکز 125 آتش نشانی بندرعباس اعلام شد که به سرعت ماموران آتش نشانی از ایستگاه 2 به محل حادثه اعزام شدند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه این حادثه در کوی ملت و بر اثر نشت گاز از سیلندر پیک نیک رخ می دهد، گفت: با وقوع انفجار ، خانه به صورت کامل خراب و اعضای خانواده در زیر آوار گرفتار  شده بودند.

امینی زاده افزود : همسایگان با شنیدن صدای انفجار خود را به محل حادثه رسانده و قبل از رسیدن آتش نشانان چند نفر از مصدومین را نجات می دهند.

وی با بیان اینکه دقایقی پس از اعلام سانحه ، عملیات نجات توسط گروه امداد ایستگاه شماره 2 آغاز می شود ، ادامه داد : آتش نشانان موفق می شوند افراد گرفتار در زیر آوار را نجات دهند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس بیان داشت: سه  نفر از مصدومان به صورت سرپایی مداوا شده و 6 مصدوم دیگر توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند که حال دو تن از آن‌ها بسیار وخیم گزارش شده است .

امینی زاده در پایان از شهروندان خواست به هشدارهای ایمنی در خصوص گاز پیک نیک توجه کنند  و استفاده از گاز پیک نیک در محیط بسته جداًخودداری نمایند .