مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با اشاره به اظهارات فرماندار ویژه میناب در خصوص انتصاب رئیس اداره میراث فرهنگی میناب گفت: آقای فرماندار از هر دو انتصاب خبر داشت و با آن موافق بود.

رضا برومند در گفتگو با خبرگزاری موج هرمزگان  با اشاره به  اظهارات فرماندار ویژه میناب در جلسه شورای اشتغال در خصوص انتصاب رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری میناب گفت: با توجه به اینکه دومین شهرستان استان هرمزگان و پایگاه اصلی ما در بحث صنایع دستی است دو گذینه برای رئیس اداره میراث فرهنگی میناب به فرماندار این شهرستان پیشهناد کردیم.

وی ادامه داد:  دو گزینه‌ای که برای این پست معرفی شدند یدالله شهرجو و محمد ظاهری ادیب بودند که آقای احمدی با انتصاب گزینه ی دوم در سمت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موافقت کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان عنوان کرد: مراحل ورود نیروی خارج از سازمان به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بسیار سخت است اما تمام کارهای انتصاب آقای ادیب انجام شد.

برومند ادامه داد:  نامه درخواست ماموریت آقای ادیب نیز به اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان فرستاده شد اما آن اداره کل بنا به دلایلی که نیاز به مطرح شدن نیست با انتقال ایشان موافقت نکرد و عملا این پروسه متوقف شد.

وی اظهار داشت: ما به ناچار نیما اقتداری را که از نیرو های خود میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هستند معرفی کردیم که مورد موافقت فرماندار شهرستان میناب نیز قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با اشاره به اینکه حکم دو  انتصاب  در اداره‌های شهرستان میناب و رودان بصورت هم‌زمان زده شد، گفت: معارفه رئیس اداره رودان نیز انجام شد؛ اما فرماندار میناب با یکی از معاونین بنده تماس گرفته و عنوان کرد که به صلاح نیست که این انتصاب صورت گیرد در صورتی که این تماس سه روز پس از حکم انتصاب رئیس اداره میناب صورت گرفته بود و راه برگشتی نداشت.

برومند عنوان کرد: بنده اصلا قصد ورود به مسائل حاشیه ای را ندارم و رسالتی را که احساس میکنم درست است را انجام خواهم داد.

وی با اشاره به حضور 6 ماهه خود در این اداره کل گفت: در این مدت ادارات شهرستان‌های میناب، رودان، بندرخمیر و پارسیان شکل گرفته و روسا نیز منصوب شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با اشاره به اینکه اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری میناب به محل جدید انتقال یافته است و کار خود را شروع کرده گفت: این اداره کارها را نیز با جدیت دنبال خواهد کرد.