‍ رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: برآوردهای اولیه از میزان خسارت سیل به بخش کشاورزی کردستان انجام شده ولی به منظور برآورد دقیق میزان خسارتها کارگروههای شهرستانی در این خصوص تشکیل میشود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، خالد جعفری در جلسه کارگروه استانی جبران خسارت وارد شده به بخش کشاورزی ناشی از سیل فروردین ماه 98  که در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان تشکیل شد اظهار داشت: در خصوص  جبران خسارت های وارد شده به بهره برداران بخش کشاورزی از هیچ کوششی برای جبران خسارت های ناشی از سیل دریغ نخواهیم کرد و باید تا جای ممکن این خسارت ها جبران شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان تاکید کرد: باید برآورد دقیقی از میزان خسارت ها صورت بگیرد و در جهت  جبران خسارت ها راهکارهایی همچون پرداخت های بلاعوض و صندوق بیمه محصولات کشاورزی و امهال تسهیلات در پیش گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، این جلسه با ریاست معاون عمرانی استاندار، و دبیری سازمان جهادکشاورزی استان کردستان و با حضور مدیرکل مدیریت  بحران استانداری ، فرماندار سنندج، مدیرکل دامپزشکی استان، معاونین و مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط و معاونین فرمانداران شهرستان قروه و بیجار بر گزار شد.